ОБСЄ запустило інформаційну кампанію з протидії експлуатації українських жінок

Українські біженки все частіше стають жертвами сексуальної експлуатації

Коментарі 787

За останні шість місяців різко зросла кількість переглядів порнографічних відео, на яких зображені українські біженки. Вони все частіше стають жертвами сексуальної експлуатації у Європі. Про це йдеться в дослідженні компанії Thomson Reuters, повідомило The Guardian.

Проаналізувавши глобальний трафік пошукових систем, дослідники виявили підвищений інтерес до порнографії за участю українок після вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року. У березні минулого року дослідники зафіксували стрибок кількості таких запитів у 300%. Інтерес не знижувався і в наступні місяці. Виявлено, що у січні 13 відеороликів, на яких, за описами, зображені українські біженці, переглянули 275 тисяч разів.

Дослідники вважають, що підвищений інтерес може заохочувати торговців людьми діяти частіше і більш безкарно. Відтак організація закликала вжити термінових заходів для посилення захисту українських жінок і дітей, які перебувають під загрозою сексуальної експлуатації.

«Наш останній аналіз даних за 2023 рік показує, що інтернет-попит на принизливі матеріали щодо українців-переміщених осіб спонукає торговців людьми примушувати, заманювати та залучати жінок і дітей до сексуальної експлуатації. Ми співпрацюємо з ОБСЄ, щоб мобілізувати світову спільноту для визнання необхідності діяти зараз і захистити вразливих людей від експлуатації» повідомила старша радниця із питань правопорушень у Thomson Reuters Хізер Фішер.

Thomson Reuters передала результати дослідження Організації з безпеки і співробітництва в Європі. ОБСЄ запустила кампанію під назвою «Будь у безпеці», яка має на меті стимулювати світову спільноту підвищувати обізнаність українських біженок у питаннях безпеки та навчити розпізнавати інформацію, яку поширюють торговці людьми.

«Цей аналіз показує, наскільки важливо забезпечити безпеку жінок і дітей, які тікають від війни. Високий попит з боку чоловіків на сексуальний доступ до українських жінок і дівчат створює величезний стимул для торговців людьми вербувати вразливих людей, щоб задовольнити цей попит і отримати від цього прибуток. Ми вже знайшли прямі докази спроб вербування в чатах, якими користуються українці, та збільшення реклами українців в Інтернеті» прокоментував спеціальний представник та координатор ОБСЄ з питань боротьби з торгівлею людьми Валіант Річі.

За матеріалами Detektor.media

Обговорити з іншими читачами:
Погода