Обсяг ринку маркетингових сервісів 2021: літнє коригування від експертів

Повільна тенденція відновлення, є причини для оптимізму.

Коментарі 3569

У грудні ми пропонували вам прогноз обсягу ринку маркетингових сервісів на 2021 рік.

Пройшло півроку, шість непростих місяців в умовах світової пандемії. Саме час подивитися уважно та переглянути, наскільки наші прогнози справджуються.

Як не дивно, але грудневий прогноз виявився більш песимістичним, ніж реальність. За підсумками півріччя обсяг 2021 складе 5 959 млн.грн., що на 12% більше 2020, і на 4% вище зимового прогнозу.

Грудневий прогноз на 2021 Липневий прогноз на 2021
Маркетингові сервіси Обсяг 2019р., млн грн. Обсяг 2020р., млн грн. % зміни 2020 до 2019 Обсяг 2021р., млн грн. % зміни 2021 до 2020 Обсяг 2021р., млн грн. % зміни 2021 до 2020
Обсяг ринку МС, ВСЬОГО 7 034 5 299 -25% 5 707 8% 5 959 12%
У тому числі:
Trade marketing (Мерчандайзинг, Trade promo, Програми мотивації та контролю персоналу) 2 542 2 161 -15% 2 269 5% 2 377 10%
Loyalty marketing (Mailing, DB management, Contact-Center) 1 122 1 066 -5% 1 119 5% 1 119 5%
Consumer marketing 1 587 1 270 -20% 1 396 10% 1 460 15%
Event Marketing and Sponsorship 1 783 802 -55% 923 15% 1 003 25%

Як коментують експерти МАМІ, за результатами першого півріччя 2021 та в порівнянні з минулим роком, нарешті збільшилась кількість івентів. Попри карантинні обмеження та локдауни, компанії проводили  гібридні та онлайн заходи, а особливо літній сезон є «врожайним» на великі події та фестивалі. Отже можна передбачити зростання в Event marketing та спонсорстві на 25%. Trade та consumer програми й надалі допомагають максимально захопити увагу споживачів як онлайн – у соціальних мережах, так і офлайн - у точках продажів, що дає зріст у категоріях на 10% та 15% відповідно. Сподіваємось, позитивна тенденція збережеться до кінця року.

До прогнозу долучилися представники агентств, вони прокоментували тенденції зростання з урахуванням свого досвіду. 

Олег Бертуш, CBDO або Chief Business Development Officer, ADSAPIENCE:

Під час карантину клієнти експериментували з механіками без промо-персоналу. Друге життя здобули промо з кодами на упаковці. Корпоративні івенти швидше переносили, ніж скасовували, тому після карантину всі заплановані дати в потрібних локаціях були вже зайняті. Поновилися довгострокові проєкти з промо-персоналом, зараз активно плануються і запускаються сезонні програми. Приємно зазначити, щов 2021 році відбувся ряд великих фестивалів.

Гемблінг категорія вийшла з тіні і додала роботи на ринку - відкриття офлайн-казино після отримання ліцензій, монобрендові івенти та інтеграції в партнерські програми.

На жаль, сподівання на Євро-2020 не виправдались, хоча в планах було багато масштабних і цікавих активностей. Загалом відчуваємо, що ринок відновлюється, але потрібен час.

Володимир Зборовський, Директор Havas Engage Ukraine:

Зараз бачимо, що наші обережні прогнози, зроблені на кінець 2020 року, були навіть дещо песимістичними). Рік почався доволі активно, а з кардинальним пом'якшенням карантинних обмежень в другому кварталі, спостерігається ріст і в сегменті Event Marketing and Sponsorship. По першому півріччю ми бачимо, що показники росту перевиконані. Тож є сподівання, що така позитивна тенденція буде спостерігатися й надалі. Але при цьому пам’ятаємо, що живемо вне стабільних умовах, і ситуація може змінитись у будь-який момент.

Альона Андрієвська, Managing Director Twiga GO!

2020 рік стимулював трансформації та оновлення продуктів на ринку маркетингових сервісів, ця тенденція зберігається у 2021. Два напрямки показали значні зміни минулого року, а цього року вони активно зростають.

Event Marketing — замість класичних івентів тепер маємо справу з гібридними та онлайн-івентами. Тут найважливіше завдання — зацікавити й втримати увагу людей, які дивляться івент дистанційно у прямому ефірі. Допомогають нові технологічні рішення: різні види графіки, 3D ефекти, ґлітч, прояв інформації в просторі, інтерактив за удиторією через QR код, кастомізовані платформи, віртуальні кімнати і т.д.


Consumer marketing - з’явилися нові інструменти для вирішення складних актуальних завдань проведення активацій. Наприклад, у національних промо все частіше використовують чат-боти для реєстрації акційних кодів. Це значно спрощує процес реєстрації учасників, забезпечує швидким доступом до інформації та спрощує комунікацію зі споживачем. Ще зовсім новий тренд — інтеграція платіжних систем або карт банку в промо активації.

Олександр Микитенко, MEX a member of Havas, General Manager

Головне питання, яке всіх цікавить - що ж буде з ситуацією навколо COVID-19. Наразі можна зробити обережне припущення про те, що пандемія поступово перетворюється в ендемію, за деякими ознаками. Відповідно, бізнесу потрібно адаптуватися до нових реалій і не чекати, що все відкотиться до стану на початок 2020р. Не відкотиться. Потрібно видозмінювати репертуар послуг та ставати ще більш гнучкими та ще більш адаптивними.

Роман Швець, Керуючий партнер We'Story Adverising Agency:

До травня 2021 ринок маркетингових сервісів знаходився в сплячому стані по причині січневого та квітневого локдаунів. Починаючи з травня почалось різке пожвавлення ринку. Спостерігаємо ефект відкладеного попиту клієнтів. Вакцинація та поступове завершення пандемії у світі є підставою для більш оптимістичних прогнозів розвитку ринку ніж ті що були у грудні 2020.

Максим Сажин, Генеральний директор POS Media Ukraine:

Ринок маркетингових сервісів знаходиться на етапі тривалого відновлення, і наразі без гарантій швидкої реабілітації. Перше півріччя 2021 року показало, що попри складні обставини, зберігається надзвичайно гостра потреба у комунікації зі споживачем. А ми, як експерти галузі, маємо забезпечити асортимент таких інструментів, не зважаючи на будь-які зовнішні чинники. Загалом, очікуємо на стабілізації ринку, зростання сегментів Trade promo, Event & Consumer marketing. Втім, спираючись на досвід кризи 2008, після революційних 2014 і 2015 років та неймовірного 2020 ми готові до будь-яких несподіванок. Головне – продовжувати комунікацію зі споживачами на високому рівні.

Обговорити з іншими читачами:
Погода