Щоб користуватися оптоволоконним інтернетом і постійно залишатися на зв’язку, користувачу знадобиться під'єднатися до технології високошвидкісної передачі даних оптоволоконними лініями зв'язку PON.
Пасивна мережа або ж PON (passive optical network) — це сучасна технологія, яка передбачає проведення оптики безпосередньо у квартиру. Таким чином, багатоквартирні будинки та приватні сектори, де присутні закладені оптичні комунікації, залишатимуться з інтернетом.
Характерною рисою PON є деревоподібна архітектура, периферійні вузли якої не потребують електроспоживання. Тобто, навіть за умови перебоїв з електропостачаннями, ви все одно залишатиметесь з інтернетом, знадобиться лише заживити девайси, якими плануєте користуватись, наприклад, роутер.
Сама мережа PON використовує мінімальну кількість активних елементів, тому є водночас більш надійною та менш чутливою до впливу суміжних ліній зв’язку. Тому навіть за відсутності світла люди матимуть змогу користуватись інтернетом на високій швидкості та переглядати онлайн-телебачення в HD-якості. Щоправда, складно передбачити, як довго працюватиме інтернет. Усе залежить від можливостей інтернет-провайдера.
Для підключення PON теж не потрібна велика кількість інструментів. Провайдер лише повинен надати оптичний термінал, який перетворює «світловий» сигнал в електричний. Даний термінал, а також роутери живляться від звичайної розетки. Тому користувачу знадобиться лише облаштувати джерело безперебійного живлення чи генератор, аби й далі користуватись інтернетом.
Оптичний інтернет від Мережі Ланет
Провайдер Мережа Ланет турбується про своїх абонентів та докладає всіх можливих зусиль, аби вони залишались з інтернетом навіть у випадку довготривалих відключень світла.
Саме тому постачальник зв’язку активно працює над провадженням та розбудовою мережі PON, аби абоненти мали доступ до інтернету навіть попри блекаут.
Щоб підключити інтернет в Києві за технологією PON, знадобиться:
- підготувати спеціальні отвори в стіні для оптоволокна;
- провести кабель від щитка безпосередньо до квартири;
- зварювання оптики;
- монтаж оптоволоконної розетки біля квартири;
- розташування у квартирі модема ONU, що підключається до розетки.
Наразі провайдер знаходиться в процесі підготовки відповідних ресурсів та переналаштування мережі. Адже Мережа Ланет, як і кожен українець, не здається, а вчиться жити та адаптується до нових реалій.