Оптоволоконний інтернет: як залишатися на зв'язку без електроенергії

Не зважаючи на всі перепони, з якими зіштовхуються українці, вони продовжують працювати, підтримувати економіку та навчатись. Але для цього потрібно знайти рішення, яка дозволятиме приєднатись до мережі навіть в умовах вимкнення світла. І таке рішення є — оптоволоконний інтернет.

Коментарі 3546

Щоб користуватися оптоволоконним інтернетом і постійно залишатися на зв’язку, користувачу знадобиться під'єднатися до технології високошвидкісної передачі даних оптоволоконними лініями зв'язку PON.

Пасивна мережа або ж PON (passive optical network) — це сучасна технологія, яка передбачає проведення оптики безпосередньо у квартиру. Таким чином, багатоквартирні будинки та приватні сектори, де присутні закладені оптичні комунікації, залишатимуться з інтернетом. 

Характерною рисою PON є деревоподібна архітектура, периферійні вузли якої не потребують електроспоживання. Тобто, навіть за умови перебоїв з електропостачаннями, ви все одно залишатиметесь з інтернетом, знадобиться лише заживити девайси, якими плануєте користуватись, наприклад, роутер. 

Сама мережа PON використовує мінімальну кількість активних елементів, тому є водночас більш надійною та менш чутливою до впливу суміжних ліній зв’язку. Тому навіть за відсутності світла люди матимуть змогу користуватись інтернетом на високій швидкості та переглядати онлайн-телебачення в HD-якості. Щоправда, складно передбачити, як довго працюватиме інтернет. Усе залежить від можливостей інтернет-провайдера. 

Для підключення PON теж не потрібна велика кількість інструментів. Провайдер лише повинен надати оптичний термінал, який перетворює «світловий» сигнал в електричний. Даний термінал, а також роутери живляться від звичайної розетки. Тому користувачу знадобиться лише облаштувати джерело безперебійного живлення чи генератор, аби й далі користуватись інтернетом. 

Оптичний інтернет від Мережі Ланет

Провайдер Мережа Ланет турбується про своїх абонентів та докладає всіх можливих зусиль, аби вони залишались з інтернетом навіть у випадку довготривалих відключень світла.

Саме тому постачальник зв’язку активно працює над провадженням та розбудовою мережі PON, аби абоненти мали доступ до інтернету навіть попри блекаут. 

Щоб підключити інтернет в Києві за технологією PON, знадобиться:

  • підготувати спеціальні отвори в стіні для оптоволокна;
  • провести кабель від щитка безпосередньо до квартири;
  • зварювання оптики;
  • монтаж оптоволоконної розетки біля квартири;
  • розташування у квартирі модема ONU, що підключається до розетки. 

Наразі провайдер знаходиться в процесі підготовки відповідних ресурсів та переналаштування мережі. Адже Мережа Ланет, як і кожен українець, не здається, а вчиться жити та адаптується до нових реалій.

Обговорити з іншими читачами:
Погода