Опубліковано рекомендації з адаптації сайтів для людей з порушеннями зору

Поради стосуються як розробки сайтів "з нуля", так і адаптації вже існуючих майданчиків під потреби людей, які мають порушення зору.

Коментарі 1369
Спеціалісти хостинг-провайдера Cityhost.ua у співпраці з фахівцем із цифрової доступності Дмитром Поповим розробили та опублікували перелік рекомендацій щодо створення інклюзивних веб-ресурсів.

«За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, у світі понад 285 мільйонів людей мають різні порушення зору. В Україні, на жаль, офіційної статистики щодо кількості таких людей немає, за неофіційними ж даними, – це більше 100 тисяч осіб. Усі ці люди хочуть та мають право отримувати інформацію з мережі, але більшість сайтів не адаптовані для них. Ми вирішили виправляти цю ситуацію та разом із експертом випустили рекомендації з адаптації сайтів для людей з порушеннями зору. Заходи з адаптації прості та доступні всім розробникам. З січня ми плануємо адаптувати й наш сайт, а опісля у партнерстві з експертами запустити окрему послугу з адаптації сайтів для людей з порушенням зору", — розповідає Олег Рівтін, директор з маркетингу Cityhost.ua.

Кроки для створення адаптивного сайту стосуються здебільшого дизайну та верстки: використання правильних тегів для скрінрідерів, зручних кольорових поэднань і можливості керування за допомогою клавіатури. Також читачі матеріалу можуть більше дізнатися про те, як люди з порушенням зору бачать інтернет — для цього існують спеціальні розширення в браузерах.

Адаптування сайту — це не лише крок назустріч людям, які мають порушення зору. Це також слід розглядати як спосіб залучення нових клієнтів, підвищення трафіку та розширення соціальної складової брендів. До того ж доступність інформації є основним принципом інформаційних взаємовідносин, прописаним в законодавстві України. Створюючи інклюзивні сайти ми разом реалізовуємо цей принцип і відкриваємо нові можливості для кожної людини.

На правах реклами
Обговорити з іншими читачами:
Погода