Пільгове розмитнення авто скасовується

Президент Володимир Зеленський підписав ухвалений 21 червня законопроєкт №7418, який передбачає повернення мита та ПДВ на імпортні товари, зокрема на автомобілі.

Коментарі 1305
Фото: LIGA.net
Фото: LIGA.net

Про це повідомили керівники податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев і Ярослав Железняк.

Закон набирає чинності з 1 липня.

Відновлення оподаткування імпорту пояснюють необхідністю наповнення державного бюджету та ліквідації надмірної конкурентної переваги проти продукції, що виробляється всередині країни.

Законопроєкт відновлює оподаткування, яке було скасовано у березні:

- для товарів, що ввозяться платниками єдиного податку першої, другої та третьої групи (за даними митної статистики, в середньому щомісячні втрати доходів бюджету становлять близько 3,0 млрд грн ПДВ та ввізного мита);
- для підприємств, що не сплачують ввізне мито (за даними митної статистики, в середньому щомісячні втрати доходів бюджету становлять близько 0,5 млрд грн ввізного мита);
- для транспортних засобів, що ввозяться громадянами (в результаті дії звільнення від оподаткування ввізним митом, акцизним податком та ПДВ до бюджету не надійшло близько 23,5 млрд грн; ввезено 211 000 автомобілів; непоодинокі випадки ввезення авто преміумкласу).

Водночас законопроєкт передбачає скасування пенсійного збору на придбання електромобілів.

  • 15 березня Верховна Рада проголосувала за значну лібералізацію податкового законодавства на період воєнного стану.
  • Після цього доходи держбюджету у квітні впали до 76,2 млрд грн – майже на 30% проти березня. У травні державні доходи покривали тільки третину видатків.
  • Після скасування податків на імпорт до України почали завозити не тільки товари першої необхідності. Збільшився імпорт таких товарів як автомобілі, молюски, хутро тощо.
  • 12 травня Верховна Рада відновила відповідальність за несплату податків, фактично скасовану після початку повномасштабної війни.

За матеріалами https://finance.liga.net/

Обговорити з іншими читачами:
Погода