Парламент зареєстрував законопроєкт про заборону в Україні музики російських виконавців, які підтримують війну

Зокрема, пропонується збільшити з 35% до 40% на радіо частку пісень державною мовою.

Коментарі 2638

Народні депутати подали законопроєкт про внесення змін до деяких законів України щодо підтримки національного музичного продукту та обмеження публічного використання музичного продукту держави-агресора. Документ 7273-д зареєстровано на сайті Верховної Ради.

Ініціаторами виступили народних депутатів з фракції «Слуги народу» та «Європейської Солідарності» та члени Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики. Серед них Микита Потураєв, Володимир В’ятрович, Микола Княжицький.

Законопроєкт пропонує обмежити публічне використання музичного продукту Росії та заборонити гастролювання в Україні частини російських артистів за винятком тих, хто входить до Переліку музичних виконавців, які засуджують агресію проти України.

Зокрема, пропонується збільшити до 40% на радіо частку пісень державною мовою, а також збільшити до 75% добового обсягу ведення передач, у тому числі, новинно-аналітичних блоків, розважальних передач (дикторами, ведучими радіопередач) державною мовою.

Документом розглядається можливість «Заборонити відтворювати в салоні автобуса музику, звуки фільмів чи інші звукові сигнали, крім інформації про поїздку (передача звуку може здійснюватися на індивідуальні навушники пасажирів, а на салон – лише під час нерегулярних перевезень за згодою всіх пасажирів), а також заборонити відтворювати музику в салоні таксі без згоди всіх пасажирів».

Також законопроект передбачає заборону публічних виконання, показу, демонстрацію чи сповіщення фонограм, відеограм та музичних кліпів виконавців, які після 1991 року були громадянами Російської Федерації.

Згідно документу, заява про включення до Переліку музичних виконавців, які засуджують агресію проти України, має подаватися до Служби безпеки України особою, яка має право надавати дозволи на використання музичних творів в в Україні. Опікуватися переліков виконавців має Рада нацбезпеки та оборони.

Як ідеться в пояснювальній записці, таким чином депутати хочуть «прискорити розвиток національного музичного продукту, мінімізувати ризики російської ворожої пропаганди засобами музики на території України та сприяти консолідації українського суспільства». За ухвалення закону, це має відбутися «в найближчій перспективі» зазначають автори законопроекту.

Нагадаємо, на початку квітня «Фонд розвитку української музики» закликав мовників назавжди вилучити з ефіру російський контент, а Верховну Раду – запровадити квоти, щоб музичні радіостанції та телеканали транслювали українську музику не менш ніж 50% ефірного часу. 

Підписанти закликали створити такий закон про квотування української музики, щоб врахувати минулі помилки та запобігти можливим маніпуляціям у цих питаннях.

Звернення підписали:

  • Президент Фонду розвитку української музики Олег Ходачук
  • Голова Фонду розвитку української музики Роман Муха
  • Лідер гурту «Без Обмежень» Сергій Танчинець
  • Продюсер та телеведучий Ігор Кондратюк
  • Музичний експерт Ігор Панасов
  • Програмний директор «Країна ФМ» Роман Давидов
  • Лідер гурту «Скай» Олег Собчук

За матеріалами https://detector.media/

Обговорити з іншими читачами:
Погода