Перший кінофестиваль Суспільного відвідало 1200 глядачів

Кіноклуб телеканалу Суспільного мовлення UA: КУЛЬТУРА закрив перший сезон 4-денним фестивалем. За три місяці навколо :КіноКульту сформувалася спільнота зацікавлених глядачів, тож організатори вирішили познайомити її з форматом, який практикують на кінофестивалях світового рівня. Покази відбувалися в різних локаціях, а декілька стрічок могли демонструватися одночасно, тож глядач мав обирати, яку саме він хоче подивитися.

Комментарии 1140
"Найважливіший досвід :КіноКульт Фесту — розуміння, наскільки успіх фестивалю залежить від глядацького комфорту й задоволення. Будь-яка крута ідея зійде нанівець, якщо твоєму глядачеві незручно, і навпаки — майже кожен прорахунок минеться менш болісно, якщо глядач умотивований і заохочений. Кіно, яке ми показували, здебільшого було зовсім не новим, але щоразу ми мали ту аудиторію, на яку розраховували, — і щоразу більшість цієї аудиторії дивилася фільм уперше. Як на мене, це ілюструє попит на вдумливий перегляд у кіноклубному форматі, необов’язково сполучений із гучною прем’єрою", — поділився враженнями від події виконавчий продюсер телеканалу UA: КУЛЬТУРА і співорганізатор заходу Лук’ян Галкін.

Слова Лук’яна Галкіна підтверджують і цифри: за чотири дні фестиваль відвідало 1200 глядачів. Було показано 14 стрічок і задіяно три локації: Будинок звукозапису Українського радіо, бомбосховище та студію програми "Як дивитися кіно" в телецентрі "Олівець".

"Іноді шлях від ідеї проекту до реалізації триває роками, але нині на Суспільному все інакше: задумали — робимо! Ми відкрили нашим гостям локації, біля яких вони жили роками, але не знали, що Суспільне поруч — і на Печерську, і на Дорогожичах, і на Хрещатику", — розповіла координаторка :КіноКульту Ірина Жуковська.
Відкриття фестивалю відбулося в Будинку звукозапису Українського радіо. До показів українських та "Оскарівських" короткометражок долучився Оркестр народної та популярної музики Українського радіо: музиканти грали відомі мелодії в перервах між стрічками.

Другий і третій день :КіноКульт Фесту промайнули на локаціях телецентру "Олівець" — у бомбосховищі та студії програми "Як дивитися кіно". Усі покази супроводжувалися стислою вступною лекцією від виконавчого продюсера телеканалу UA: КУЛЬТУРА Лук’яна Галкіна та піарниці каналу Анни Мєняйленко, а також подальшим обговоренням за участю запрошеного гостя.

Від самого початку команда :КіноКульту проголосила частиною концепції обов’язкове залучення до перегляду експертів — не кінознавців, а представників галузей, суміжних із контекстом стрічок, які демонструють. Так, на показі еротичного трилера Пола Верховена "Вона" цінною і захопливою інформацією поділилася сексологиня Юлія Ярошенко. Фільми ЛГБТ-спрямування "120 ударів на хвилину" та "Керол" представляли й обговорювали з аудиторією куратор ЛГБТ-програми Sunny Bunny на кінофестивалі "Молодість" Богдан Жук і Олександра Ренк — авторка, яка часто порушує питання фемінізму та прав сексуальних меншин.

"Неабияк посприяла й добірка чудових спікерів, кожен з яких додавав екранній дійсності контексту з реального життя. Наприклад, після показу "Тебе ніколи тут не було" воєнний психолог Андрій Козінчук додав стрічці значущості розгорнутою лекцією про ПТСР головного героя. Коментар шеф-редакторки ELLE Ukraine Анни Іванової до "Неонового демона" я слухав із зачудуванням, хоча фільм дивився вп’яте. А висвітлення художницями Катериною і Тетяною Очередько технологічних нюансів створення "З любов’ю, Вінсент" зробило його перегляд півторагодинною демонстрацією видатної майстерності міжнародної команди митців, серед яких було 13 українських", — зазначив Лук’ян Галкін.

Закриття кіномарафону відбулося в творчій атмосфері Будинку звукозапису Українського радіо. У програмі вечора знову брав участь Оркестр народної та популярної музики, а також було показано дві стрічки: перша в світі анімаційна стрічка, повністю намальована олійними фарбами, "З любов’ю, Вінсент" та одна з останніх робіт італійського режисера Паоло Соррентіно "Юність".

Однією з принад кіноклубу була можливість оцінити побачений фільм — для цього перед показом глядачі отримували спеціальні аркуші, на яких після перегляду можна було поставити оцінку від 1 до 5. Традицію продовжили й на :КіноКульт Фесті. Підсумки голосування виглядають таким чином.Приз глядацьких симпатій за повнометражний фільм — "З любов’ю, Вінсент".Приз глядацьких симпатій за короткометражний фільм — "Одинадцята година".Приз глядацьких симпатій за український короткометражний фільм — "Камалока".Загальний рейтинг стрічок можна подивитися тут.

Наразі кіноклуб :КіноКульт змінює традиційний режим роботи: покази, які відбувалися щочетверга, взимку стануть нерегулярними. На глядачів очікуватимуть як звичні, так і дещо змінені формати зустрічей та нові локації. Слідкуйте за оновленнями на сторінці телеканалу UA: КУЛЬТУРА у Фейсбуці.

За матеріалами прес-релізу
Обсудить с другими читателями:
Погода