Петиції до президента перестають бути інструментом впливу

В умовах воєнного стану електронні петиції лишаються для громадян єдиним способом висловити свою позицію, зокрема щодо нових законів та владних ініціатив. Адже вийти на мітинги чи пікетувати парламент громадяни не можуть.

Коментарі 1044
Рух ЧЕСНО дослідив, як працює інструмент петицій і чи рахується з думкою громадян Офіс президента.

За рік повномасштабної війни кількість петицій, які набирають мінімально необхідні 25 тисяч голосів, зросла в кілька разів. Так, якщо у 2021 році підтримку президента отримали 19 петицій, то за минулий рік їх було 83. 

У 2023 році динаміка швидкого збору голосів під петиціями збереглася. Попри те, що на збір дають 90 днів, станом на 16 лютого аж три петиції, зареєстровані з початку року, вже перебували на розгляді.

За 2022 рік досі немає відповіді на 11 петицій громадян. А відповіді на інші 72 петиції не завжди якісні, що впливає на всю політичну систему.

Тому важливо дослідити не просто кількісні показники, а якість відповідей Володимира Зеленського. Окремої уваги заслуговують петиції, які тривалий час ігнорують в Офісі президента.

Наразі на розгляді перебуває 13 петицій на різні теми. За жодною з них президент не вклався у наданий законом десятиденний строк на відповідь.

За матеріалами chesno.org

Обговорити з іншими читачами:
Погода