«Петля»: Анже Єреб і Родіон Мосєєнков випустили документальний фільм про субкультуру кур’єрів

Сьогодні відбулась прем'єра короткометражного документального фільму «Петля» про субкультуру кур’єрів. Продюсер фільму – Регіональний виконавчий креативний директор BBDO Ukraine & Central Asia – Анже Єреб.

Коментарі 2070

«Петля» розповідає три різні історії про людей, які працюють у популярних сервісах доставки їжі в Києві. Про тих, хто "петляє" для заробітку. Режисер фільму – Родіон Мосєєнков розповів, що в процесі зйомки у кожного з героїв траплялися серйозні життєві події. Один герой розлучався з дружиною, інший – став батьком. Третій, нарешті, почав впевнено йти до своєї глобальної життєвої мети.

Родіон Мосєєнков:

Спочатку після пропозиції зняти документальний фільм про кур’єрів у мене були сумніви. Був страх, що в процесі я так і не вловлю цей культурний підтекст. Але, на щастя, ці сумніви були розвіяні швидше, ніж мені привезли піцу. Люди із цієї сфери будують зв'язки між собою, умовно поділяють райони, допомагають одне одному, діляться історіями. І це лише мала частина цієї культурної структури.

Я погодився знімати цю документалку, тому що обожнюю історії та усвідомлював, що в цьому ми з Анже сходимось. Це стало цікавою главою мого життя.

Один з героїв фільму – Богдан поділився враженнями від зйомок:

Я думав, що ми тільки розігріваємось, і просто розповідав хлопцям якісь історії. А виявилось, вони вже все відзняли. Я погодився зніматись у фільмі, тому що було цікаво передати комусь такий незвичайний досвід.

Продюсер фільму – Анже Єреб прокоментував, що бачить особливу роль субкультур у роботі в мас-медіа. А також розповів, що сподівається на зміни в київському транспорті завдяки впливу культури доставки на інфраструктуру міста.

 video

GLOVO та Uber Eats як субкультура: думка Анже Єреба

Анже Єреба, Регіональний виконавчий креативний директор, BBDO Ukraine
Анже Єреба, Регіональний виконавчий креативний директор, BBDO Ukraine

Важливість субкультур простежується протягом багатьох тисячоліть. Шамани та священники, по суті, створили науку. Вчителі, моряки, торговці та масони поширювали технології в усьому світі. Рокери та панки, хіпі та гуру йоги. Всі вони мали великий вплив на якість нашого життя.

Субкультури зазвичай з’являються разом з новими технологіями, знаннями або певними настроями в суспільстві. Я завжди був зацікавлений у нових субкультурах – вивченні їхніх правил, особливостей, ідолів і принципів. Більше того: протягом майже 30 років (відтоді як я систематично стежив за цією проблемою) мене цікавило – як вони впливають на всіх нас.

Мій інтерес проявився в короткометражних фільмах про різні субкультури, які змінять наш спосіб життя. Це спроба зрозуміти, що саме робить їх субкультурами. Завдяки новим технологіям з'явилася нова субкультура і викликала величезний ажіотаж у Києві.

Якось я побачив, як діти із сусіднього району вказували на хлопця з величезним рюкзаком на велосипеді. І один хлопчина сказав:

  • Я хочу спробувати попрацювати кур'єром. Але не задля грошей, а просто по приколу.

Я – словенець. І на велосипеді навчився їздити майже тоді, коли і ходити. Тому мені стало особливо цікаво.

Ми з молодим режисером Родіоном Мосєєнковим зняли невеликий документальний фільм про цих дівчат і хлопців.

Чому вони можуть бути цікавими в майбутньому?

Їздити на велосипеді в Києві – небезпечно. Є кілька проблем: інфраструктура відсутня, водії автомобілів до цього не готові та под. До появи субкультури доставки їзда на велосипеді – це було хобі вихідного дня. Тепер їзда на альтернативному виді транспорту: велосипед, мотоцикл, скутер, електроскутер і под. – це спосіб заробляння грошей. Професія. Субкультура.

Можливо, саме вони, нарешті, принесуть (чи, скоріш, привезуть) зміни в київський транспорт!

За матеріалами прес-релізу
Обговорити з іншими читачами:
Погода