Певне число глядачів в Україні ще не відмовилося від контенту з РФ

Найцікавішими для української аудиторії є новини, розважальні відео та DIY, але певне число глядачів ще не відмовилося від контенту з РФ

Коментарі 1426

YouTube став одним з найважливіших джерел інформації у часи повномасштабного вторгнення РФ. На початку, у березні, перегляди зросли у рази – відео про Україну дивилися іноземці. Пізніше статистика вирівнялася, а українці почали надавати перевагу національному контенту.


Liga.Tech вивчила дослідження платформи AIR Media-Tech та дізналася, що українці досі дивляться не тільки Собчак та Варламова, а й пропагандистські російські канали, але водночас розширюється й український YouTube.

Пік зацікавленості – березень
У лютому 2022 року політичні та новинні відео українських авторів на YouTube зібрали 953 мільйони переглядів. Максимум зацікавленості аудиторії припав на березень – 1,9 мільярда переглядів. Тоді відео з України цікавили іноземних глядачів, які вмикали автоматичний переклад та субтитри. Раніше цей контент переглядали переважно з України, Казахстану та Росії. 

До серпня місячна кількість переглядів впала до 499 мільйонів – це трохи більше ніж у січні (488 мільйонів), коли напередодні вторгнення новинами та політикою цікавилася більшість українців.

Кількість переглядів російських YouTube-каналів з України впала на 2,5%
Впала й глибина переглядів – це співвідношення довжини відео до кількості часу, витраченого глядачем на перегляд. До початку вторгнення середня глибина українських відео становила 35,4%, а наприкінці травня – 13,2%. Це означає, що українці продовжують переглядати більшу кількість контенту, ніж до 24 лютого, але витрачають менше часу на перегляд одного відео.

Більше українського, менше російського
Цікавість українців до контенту, зробленого у країні, зростає. Кількість переглядів українського контенту на YouTube, окрім новин та дитячо-підліткового напряму, з території України зросла з 22,1% у грудні-лютому до 25,2% у лютому-квітні. Більшість глядачів – це чоловіки, на жінок припадає 35%. 

Кількість переглядів російських YouTube-каналів з України впала на 2,5%. Водночас перегляди українських каналів з Росії майже не змінилися. З 35,7% у грудні-лютому їхня кількість зросла до 35,8% у березні-травні. Перегляди українського контенту з Казахстану з 5,5% у грудні-лютому впали до 4,7%. 

Кількість нових українських каналів збільшилась та продовжує зростати – є попит на національний контент в усіх популярних нішах. Українські канали витісняють російські. У лютому кількість авторів в Україні, які мають понад 1500 підписників та понад 10 000 переглядів, становила більше ніж 14 600, в червні – вже 16 200, а в серпні – 17 600. 

Найцікавішими для української аудиторії є новини, розважальні відео та DIY (Do it yourself – поради, як зробити щось самостійно). Найпопулярніші серед українців канали – Чоткий Паца, Корупція.Інфо, STERNENKO, hromadske, УНІАН. Чимало авторів переходять на англійську – зокрема Антон Птушкін з каналом Anton somewhere чи українську – техноблог Keddr.com.

Собчак і Варламов досі у трендах
Аналіз 241 російського каналу показує, що загальна кількість переглядів з 24 лютого лишилася на тому самому рівні, а глибина, яка до вторгнення становила 18,6 %, наприкінці травня досягла 25 %.

У пропагандистських каналів понад 20% аудиторії — українці
Кількість переглядів від російських користувачів на російських каналах зросла на 10%, попри припинення монетизації російських блогерів на YouTube. Багато з них намагаються перевести свою аудиторію на російські відеоплатформи – ВКонтакте, Яндекс.Дзен, OK, RuTube або до Telegram-каналів.

Водночас кількість переглядів з України на російських каналах знизилася лише на 2,5%. У таких пропагандистських каналів, як ZONA та ГлазамиЧеловека понад 20% аудиторії – українці. У каналу вДудь за останні шість місяців українська аудиторія становить близько 16% (понад 30 млн переглядів), у varlamov – 17% (понад 40 млн переглядів). У Олексія Навального на основному каналі 9,5% глядачів та 11 млн українських переглядів. Осторожно: Собчак має 13% української аудиторії (20 млн переглядів).
Обговорити з іншими читачами:
Погода