PM Media Boost: чи може спорт бути цікавіше комуналки, політики і місцевих пліток?

Минулого тижня ми в Parimatch Ukraine реалізували унікальний комунікаційний проект: перший форум для регіональних ЗМІ в області спорту – PM Media Boost. У чому особливість івенту, навіщо це бренду, і яких результатів досягла компанія – про це та інше розповів Денис Бобр, Senior Sport Communications Manager Parimatch Ukraine.

Коментарі 7022

Parimatch Ukraine сьогодні – найбільший драйвер розвитку українського спорту. Ми партнери 9 футбольних клубів, Федерації баскетболу України, хокейного клубу "Донбас", Асоціації футзалу України, десятків аматорських футбольних ліг і колективів. Уся ця “експансія” працює не просто в контексті "гроші-маркетинг-результат". Це частина стратегії сталого розвитку компанії через промо спорту. І в сезоні 2021/2022 велика частина її реалізації має відбутися саме в регіонах.

Завдання

Ми визначили, що в нашому пулі контрактів є 13 регіонів. У кожному з них є по суті 3 суб'єкта діяльності: спортивна організація (клуб), медіа та бренд. Всі три суб'єкти рухаються в одному напрямку, але з різним темпом. Наше завдання  цей темп вирівняти за допомогою формату win-win-win.

Якщо говорити більш конкретно, то клуб отримує велику впізнаваність і значимість на місцевому рівні. Медіа, у свою чергу, значну кількість релевантних інформаційних приводів, які цікаві читачам. А бренд – органічну, ненав'язливу згадку і причетність до перемог клубу. Ідеальна екосистема, в якій кожен робить один одного сильнішим. Це стало основою концепції проєкту, формат якого був розроблений "з нуля" і не має аналогів в Україні.

Реалізація

Ми вирішили організувати масштабний івент для регіональних медіа, представників прес-служб спортивних клубів і наших комунікаційників. Мета – створити "єдине понятійне поле". Загалом ми зібрали 60 осіб з різних куточків країни, але з потенційно схожими завданнями.

Найчастіше, проблема подібних івентів у тому, що учасники відчувають себе позбавленими уваги. Тому ми спробували прибрати дистанцію між представниками медіа та зірковими спікерами й зберегти максимально щільний контакт і кулуарність. Це дало змогу відверто обговорювати теми, які цікаво висвітлювати регіональним ЗМІ та підняти питання щодо ексклюзивів та гонорарів.

Програма

Щоб допомогти учасникам познайомитися між собою і створити невимушену атмосферу, ми поділили їх на команди й провели інтерактив з елементами ice-breaking завдань.

Спеціальним гостем PM Media Boost став Олександр Шовковський – легенда українського спорту. Він не тільки надихав учасників на ефективну роботу, а й поділився власним поглядом, як побудувати комунікацію з регіональними  медіа.

Ключовий блок програми – медійна частина. Він складався з виступів топових представників українських спортивних ЗМІ: Олег Щербаков з Трибуни, Данила Щестюк з 1+1 медіа, Ярослава Жарєнова з Телеграфа та Ігоря Саджениця з Футбол 24. Журналісти дискутували про те, як регіональним новинам бути цікавими національним медіа та шукали відповідь на питання "чи зможе спорт бути цікавіше комуналки, політики і місцевих пліток?"

Третій блок – маркетинг. У ньому наш голова департаменту спонсорства Пилип Орлов розповів як, коли і чим Parimatch Ukraine може допомогти регіональним клубам і медіа. А Максим Мотін і Влад Вахільчук поділилися експертизою організації без великих бюджетів "матчдея", розвитку особистого бренду спортсменів національного рівня, вмінням переконувати і відстоювати свої ідеї.

Четвертий блок найцікавіший – практика в форматі "Світове кафе". Всі учасники отримали завдання з питаннями різного рівня складності. Наприклад: що (не) робити у відносинах між брендом і клубом, що потрібно робити по-іншому між брендом і медіа, і тд. Палкі дискусії, галасливий зал, десятки списаних аркушів і презентації – ось як виглядав пошук істини.

Результат

Підсумком насиченого дня стало розуміння, що всі учасники PM Media Boost зіштовхуються з однаковими труднощами в комунікації: прес-служби клбів не чують запити медіа, а ЗМІ не цікавий місцевий клуб. Або, будь-яку згадку бренду публікують тільки за гроші. При цьому, пропонувати взамін цікаві ідеї спільних проектів ні медіа, ні клуби не поспішають.

Офлайн-нетворкінг, за яким за час карантину всі скучили, абсолютне розуміння один одного, відкриті діалоги, десятки пропозицій і сотні ідей – ключові досягнення форуму й результати, що перевершили наші очікування.

Наступний крок

Ми віримо, що PM Media Boost продовжить свій розвиток як унікальна комунікаційна платформа, де зустрічаються інтереси і спортивних організацій, і медіа, і бренду. Вона стане основою для реалізації ідей, які з'явилися під час заходу. Адже для того, щоб вони втілилися в життя, їх необхідно підкріплювати глибоким аналізом і подальшою реалізацією. Цим і займеться команда Parimatch Ukraine найближчим часом.

Ми, як команда, звикли вирішувати складні завдання, й брати на себе відповідальність. Адже ми не тільки працюємо зі спортом, але і самі намагаємося вести спортивний спосіб життя. Нам це робити просто, бо в компанії функціонує ряд спортивних клубів: футбольний, біговий, баскетбольний, хокейний й ін. Тому нам просто розвивати спорт, адже для нас це частина життя.

А такі проекти як PM Media Boost дозволять бренду розвивати спорт в регіонах, робити його цікавішим для медіа, а, значить, і для батьків дітей, яким спорт потрібен як нікому.

Обговорити з іншими читачами:
Погода