Оцінка ризиків опалювального сезону
78% респондентів чули заяви про кризові явища в українській енергетиці. Більше половини з них вважають, що вони пов'язані з непрофесійністю влади (62%) i політичною корупцією (51%).
Менше половини (46%) опитаних вважають, що держава зможе забезпечити цьогорічний опалювальний сезон і надати достатню кількість тепла населенню і комунальним закладам, і лише третина (33%) - що влада зможе забезпечити це за прийнятними цінами.
Медіа та цінність свободи слова
Менше половини респондентів (42%) чули заяви про заяви деяких ЗМІ щодо тиску з боку чинної влади. Половина опитаних (50%) не підтримує жодну зі сторін цих конфліктів та не довіряє як владі, так і представникам ЗМІ.
Проте, для значної кількості респондентів (57%) свободу слова є безумовною цінністю.
Оцінки респондентів розділилися щодо того, на скільки об’єктивно висвітлюють телеканали новини щодо влади та опозиції.
Так, найбільше підозр щодо необ’єктивності опитані виказали на адресу телеканалів Інтер та 1+1. Більш об’єктивними респонденти вважають телеканали ICTV, СТБ та Україну.
Ставлення до щеплення
Більше половини опитаних (55%) вважають, що перехворіли на COVID-19, а 20% мають позитивний тест.
Більше третини опитаних (37%) не підтримують вакцинацію від коронавірусу. Половина з них боїться побічних ефектів.
Найбільший рівень довіри висловлюють до вакцин BioNTech / Pfizer (43%) та Moderna (37%).
За результатами опитування, що було проведено дослідницькою компанією Gradus Research методом самозаповнення анкети в мобільному додатку Gradus. Вибірка опитування відображає структуру населення міст з кількістю мешканців більше 50 тисяч у віці 18-60 років за статтю, віком, розміром населеного пункту та регіоном (за виключенням тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, та АР Крим).
Період проведення поля: 24.10.2020 р. Розмір вибірки = 1000 респондентів.
За матеріалами прес-релізу