Подорожі. Відкладений попит

Сьогодні, коли більшість відповідального світу сидить по домівках, ми всі мріємо про час, коли зможемо реалізувати скасовані плани.

Комментарии 1022

Одна з індустрій, що найбільше постраждала від глобальної епідемії – це подорожі. Але й для неї є світло в кінці тунелю.

Наразі найважливіше питання для індустрії подорожей - коли споживачі відновлять свої плани. Оптимістичні 70% споживачів, поїздки яких були скасовані, хотіли б планувати чергову відпустку протягом наступного року. У той час як глобальна криза робить подорожі малоймовірними, люди не втрачають надію. Понад 40% споживачів хочуть спробувати забронювати відпустку протягом найближчих шести місяців - міленіали та міжнародні мандрівники найбільш агресивні у своїй шкалі часу.

Gen Z - це група, яка, швидше за все, чекатиме рік або довше, але, ймовірно, із зовсім інших причин. Тоді як бумери з групи ризику чекатимуть через вірус, планування подорожей може стати розкішшю для молодого покоління Z, чий наявний дохід та фінансова безпека – не життєві пріорітети: кошти на скасовані подорожі будуть витрачені раніше.

Кількість та склад подорожуючих по Україні та за кордон значно відрізняються, що варто враховувати при плануванні кампаній для різних напрямків.

Більшість з тих, хто подорожує як по Україні, так і за кордон, - це туристи. Найпопулярніші напрямки – це Турція, Египет, Болгарія та Греція.

Серед тих, хто їздить у справах за кордон, основні напрямки – Польша, Німеччина, Венгрія, Чехія та Італія. Очевидно, що туди ж їздять більшість з тих, хто провідує родичів за кордоном.  

Активність гравців у найбійльшому секторі подорожей – у туризмі, була досить жвавою до подій весни 2020.

Серед тих, хто інвестував у медіа, були як локальні, так і міжнародні рекламодавці.

Локальні: курорт Буковель з сезонними пропозиціями (зимові розваги і дитячий літній Артек), і найбільший туроператор Join UP. Вони проводили крос-медійні кампанії, що включали ТБ. Невеликі локальні курорти спонсорували в невеликих об'ємах топові ТБ-шоу.

Окрім локальних гравців, на ТБ розміщувалися іміджеві кампанії різних країн: найактивнішим було промо Туреччини, також активними були Грузія та Ізраїль.   

Щодо нон-ТБ:

  • у зовнішній рекламі особливістю категорії є те, що гравці розміщуються з невеликими об'ємами, але протягом всього року;
  • важливо відмітити також активність у пресі: цікаво, що туризм є одним з тих, хто ще підтримує залишки офф-лайн видань на плаву, наряду з модними брендами та косметикою;
  • у діджиталі свої особливості: локальні бренди майже не проводять масових медійних кампаній, а залучають публіку через власні канали, в т.ч. у соцмережах. Наприклад, у Join UP на Фейсбуці аудиторія в 47К + 35К в Інстаграмі. А ось Дубаї та Ізраїль запрошують туристів за допомогою медійних інструментів – банерки та відео.

За останнім опитуванням GlobalWebIndex, кожен п’ятий з тих, хто скасував свої відпустки, вже розглядають можливості і планують подорожі «після карантину». Так що навіть для індустрій, що зараз переживають нелегкі часи, є необхідність розробляти стратегії подальшого розвитку і планувати свою післякризову активність у новому дивному світі.

За матеріалами http://media-systems.ua/

Обсудить с другими читателями:
Погода