Погані погодні умови сприяють поширенню мови ворожнечі в інтернеті

Під час аномальної спеки або морозів у людей псується настрій та змінюється поведінка.

Коментарі 1370
Нове дослідження в журналі The Lancet Planetary Health виявило, що погода впливає не лише на особисті взаємодії, але й на спілкування онлайн. Коли температура підвищується або опускається вище або нижче зони комфорту (від 12ºC до 21ºC), онлайн-мова ворожнечі зростає. Про це повідомляє TIME.

Потсдамський інститут дослідження впливу клімату вивчив понад 4 мільярдів твітів, розміщених у США протягом шести років з травня 2014 по травень 2020 рр. Вони запрограмували алгоритм штучного інтелекту для сканування твітів на предмет ненависті, яку вони визначили, згідно зі стандартами Організації Об’єднаних Націй, як будь-яке повідомлення, яке «атакує або використовує принизливу або дискримінаційну мову стосовно особи чи групи на основі… їхньої релігії, етнічного походження, національності, раси, кольору шкіри, походження, статі чи іншого фактора ідентичності».

Загалом трохи понад 75 мільйонів твітів — або 2% із проаналізованих алгоритмом, кваліфіковано як мова ненависті. Дослідження визначило геолокацію джерела твітів, що містять мову ненависті, у 773 різних містах США та порівняло цю інформацію з температурою в цих місцях у день публікації твіту.

Найменше твітів ненависті було з’явилося у вузькому діапазоні температур від 15ºC до 18ºC. За межами цієї приємної точки ситуація може значно відрізнятися. Наприклад, у холодні дні, коли температура коливалась від -6ºC до -3ºC, твіти ненависті зросли на 12,5%. У надзвичайно спекотні дні, коли температура досягала максимуму від 42ºC до 45ºC, кількість ненависних твітів зросла на 22%.

«Навіть у районах із високим рівнем доходу, де люди можуть дозволити собі кондиціонери та інші варіанти пом’якшення спеки, ми спостерігаємо збільшення мови ворожнечі в надзвичайно спекотні дні», — сказав Андерс Леверманн, співавтор дослідження.

Збільшення мови ворожнечі особливо було помітно в регіонах, для яких коливання температур було незвичним. Наприклад, науковці виявили, що люди в холодному регіоні демонстрували меншу кількість неналежної поведінки в інтернеті під час екстремальних холодів, ніж люди в жарко-вологому регіоні, який не звик до раптових падінь термометра. «Це може свідчити про те, що зростання кількості ненависних твітів залежить від температури, до якої ми звикли», — зробили висновок автори.

Загроза лише зростатиме, попереджають автори дослідження, оскільки кліматичні зміни, спричинені діяльністю людини, погіршаться, а екстремальні температури стануть більш поширеними.

За матеріалами https://ms.detector.media
Обговорити з іншими читачами:
Погода