Postmen розробили брендинг та креативну концепцію виставки-досвіду у пересувних контейнерах

18 листопада на території київського ВДНГ відкрилася виставка-досвід «Zемля: неймовірна Україна». Над концепцією та втіленням культурного проєкту, присвяченого 30-річчю Незалежності України, працювала агенція Postmen спільно з Міністерством культури та Державним агентством з питань мистецтв.

Коментарі 1200

Ідея виставки - дати можливість кожному персонально сформувати ставлення до нашої землі через пережитий безпосередньо на експозиції досвід. Архітектура виставки складається з пересувних різнобарвних контейнерів. У них розміщено п’ять тематичних блоків, які пробуджують сприйняття та розуміння землі на рівні всіх органів чуття: «Бачити», «Чути», «Смакувати», «Вдихати» й «Відчувати». За задумом Postmen, саме таке рішення робить культурний проєкт - виставкою-досвідом та формує його потенціал.

На відкритті експозиції відбувся показ фільму “Земля” Олександра Довженка у музичному супроводі українського електронного гурту Zapaska. Спеціально до кінопоказу гурт створив новий саундтрек, який став живим звукорядом до німої чорно-білої картини великого режисера. Особливу увагу приділили світловим рішенням.

«Ми намагаємось піти вглиб питання, що робить Україну неймовірною. Наша відповідь — земля. Чи не вперше ми творимо культурний продукт, який може бути перенесений в інші міста. Я мрію, щоби цей проєкт вже весною побачив Львів, Дніпро, а далі й Париж, Нью-Йорк і Токіо. Мені видається, що саме так має будуватися українська культурна політика та державні інвестиції в цій сфері. За державні кошти має творитись продукт, який здатен масштабуватися й формувати наш культурний експортний потенціал», зазначив на відкритті керівник проєкту, СЕО агенції Postmen Ярослав Ведмідь.

На виставці проходять екскурсії куратора проєкту Євгенія Стасіневича й авторські екскурсії парфумера Богдана Зубченка. Відвідувачам також пропонують взяти із собою бавовняний одяг або ж екосумку, щоб оновити їхній дизайн на безплатному майстер-класі з шовкодруку. В лекторії «Просвіта-лаунж» можна буде прослухати та завантажити подкаст від експертів проєкту, присвячений землі у політико-економічному, культурному та соціальному контекстах.

«Ми готували цю історію більш ніж пів року: дискутували, проблематизували, досліджували. Вигадували свіжі експозиційні рішення, знов обдумували.

За цей час змогли зрозуміти наше з командою кредо: яскраво про складне. Бо ж земля — це справді непроста тема: прикидається монолітом, а там цілий набір образів, нюансів, функцій. Тут є і що переосмислити, і що перевідчути, це геть не перебільшення», запрошує до відвідування куратор проєкту, літературний критик та літературознавець Євгеній Стасіневич.

З тематичних блоків гості виставки дізнаються про межі української землі в історичній перспективі та відчують її запахи. Побачать плоди нашої землі, зображені на картинах великих українських митців. Безпечно взаємодіятимуть з інструментами та знаряддями праці різних регіонів і епох, а також матимуть змогу помедитувати, споглядаючи відеоінсталяцію з водою.

Розклад роботи виставки:

будні — з 12:00 до 21:00,

вихідні — 20 та 21 листопада — з 10:00 до 21:00.

ВДНГ, за першим павільйоном.
Вхід вільний.

Детальніше: https://zemliaua.org/

Виставка проходитиме з дотриманням усіх карантинних обмежень: вхід за наявністю сертифіката про проходження повного курсу вакцинації або за результатами негативного ПЛР-тесту.

За матеріалами прес-релізу
Обговорити з іншими читачами:
Погода