Представлені перші у світі джинси з подушкою безпеки

Розробка для мотоциклістів захищає нижню частину тіла та ноги до колін від травмування при падінні та ударі

Коментарі 602
Шведська компанія Airbag Inside Sweden AB, що спеціалізується на технологічних рішеннях для моди, у партнерстві з Helite – постачальником систем пасивної безпеки для мотоциклів – випустили на ринок першу у світі модель джинсів Mo'cycle Airbag, оснащену подушкою безпеки, повідомив Sourcingjournal.com. 

Усього процес розробки інноваційного предмета одягу, здатного захистити під час поїздки нижню частину тіла мотоцикліста від пояса до колін, зайняла чотири роки. 

Принцип дії системи передбачає попередню фіксацію спеціального ременя, що з'єднує задню частину транспортного засобу зі штанами в області стегна. Активація механізму відбувається протягом мілісекунд після того, як тіло водія почне відокремлюватися від мотоцикла з прискоренням, еквівалентним приблизно 40 кг на секунду. У цей момент поршень на пружині проткне картридж із вуглекислим газом, який наповнить подушки безпеки. 

Після використання ємності здуваються, після чого систему можна підключити до нового картриджа з газом і задіяти повторно. 

Для виготовлення джинсів застосовувався запатентований, стійкий до зовнішніх механічних впливів матеріал Armalith denim, що складається на 57% з бавовни, на 10% з лайкри і на 33% з надвисокомолекулярного поліетилену. У порівнянні з кевларом, цей термопластичний полімер в п'ять разів більш стійкий до стирання, на 40% легше, має в 2,5 рази більшу міцність на розрив і зберігає свої властивості в 10 разів довше за впливу ультрафіолетового випромінювання. При цьому джинси з Armalith denim водовідштовхувальні, дихаючі та підходять для носіння у будь-який сезон. 

Від стадії прототипу технологія вже дійшла до повноцінного комерційного зразка - компанія Airbag Inside Sweden AB виробила понад 200 джинсів і повідомила, що незабаром з'явиться така партія. Також вона випустила жилет із функціонуючим аналогічним чином подушками безпеки для захисту тулуба від ударів спереду та ззаду. 

Джинси вільного або прямого крою можна придбати у синьому та чорному кольорах. Їхня вартість становить 499-599 євро, жилет обійдеться в 499 євро.
Обговорити з іншими читачами:
Погода