Пробіотики: захист і відновлення кишківника після антибіотиків

Кишкова мікрофлора відіграє особливу роль у здоров’ї і гарному самопочутті людини. Це велика група бактерій, які беруть участь у синтезуванні вітамінів, ферментів, засвоєнні корисних речовин з їжі. Природній мікробіом складається з аеробних і анаеробних мікроорганізмів: лактобактерій, бактероїдів, ентерококів, біфідобактерій тощо. Це злагоджена система, яка здатна до самостійного регулювання, відновлення.

Коментарі 717
Фото: depositphotos.com
Фото: depositphotos.com

Звідки ж тоді виникають дисбіоз і диспепсичні явища? Мікрофлора травного тракту чутлива до цілої низки внутрішніх та зовнішніх впливів. Стрес, незбалансоване харчування, перевтома, гіподинамія, хронічні чи гострі хвороби здатні порушувати гармонію серед кишкових бактерій. Якщо на тлі цих факторів додається вплив антибіотиків, це часто стає «останньою краплиною», що призводить до закрепів, проносів, болю в животі та інших проблем травлення. Протимікробні препарати вбивають не тільки патогенні мікроорганізми, а й корисні бактерії, необхідні людині. При цьому не має значення шлях надходження ліків: у вигляді таблеток, капсул, ін’єкцій.

Як захистити мікрофлору?

Не всі протимікробні препарати мають виражений вплив на мікробіом ШКТ, тому перед прийомом профілактичних препаратів варто порадитися з лікарем. Проте в переважній більшості випадків захист від антибіотиків все ж рекомендується. Підтримувати мікрофлору травного тракту необхідно з перших днів прийому протимікробних засобів у якості профілактики. Для цього важливо дотримуватися збалансованого харчування в тому числі із клітковиною (вівсяна каша, овочі т.і.), а також вживати перевірені пробіотики (препарати чи харчові продукти - йогурт, ряжанка т.і.).

Гарний приклад препарату з доведеною результативністю — «Ентерол®». Він містить живу бактеріальну культуру, яка поновлює або підтримує баланс мікробіому ШКТ в залежності від стану вашого організму. Такий захист від антибіотиків здатний суттєво покращити травлення, навіть якщо негативні наслідки протимікробних засобів вже проявилися. В результаті прийому якісного пробіотика покращується імунітет ШКТ, нормалізуються процеси випорожнення, зникає біль у животі.

Перевагою сучасного препарату є стійкість до антибіотиків, тому обидві групи засобів можна вживати в один і той же час. Для цього вміст пакетика треба розвести в теплому молоці чи воді. Отриманий розчин підходить для лікувально-профілактичного застосування у дорослих та дітей без жодних обмежень за віком.

Обговорити з іншими читачами:
Погода