Продавців шукають менше, а кур’єрам пропонують більшу зарплату — ситуація на ринку праці

Український ринок праці помітно відреагував на війну, яка триває вже більше місяця. Чимало українців тимчасово або зовсім залишились без роботи. Змінилась і географія пошуку працівників. Серед спеціалістів теж відбулись помітні зміни — кількість вакансій продавців знизилась на -40%. OLX Робота дослідила, як змінилася ситуація на ринку вакансій “блакитних комірців” впродовж війни.

Коментарі 2304

Кого шукають роботодавці?

У березні працедавці змістили фокус уваги з працівників сфери торгівлі. Кількість вакансій продавців знизилась з 10 тис. до 6,3 тис. Поменшало вакансій і кухарів, а пропозиції для офіціантів взагалі зникли з найпопулярніших. При цьому зберігається відносно стабільний попит на вантажників, охоронців, кур’єрів, нянь та швачок

Найчастіше протягом березня на OLX Робота шукали водіїв — 9,5 тис. вакансій. Варто відзначити, що в березні уряд дозволив водіям категорії С керувати вантажівками, що значно розширило аудиторію претендентів на таку роботу. Також, до списку популярних спеціалістів додались будівельники, яких нині потребує більше тисячі роботодавців.

Рівень заробітних плат у березні

Зменшення виробництва та активності споживачів негативно впливають на прибутки компаній, а отже і на їх спроможність платити високу заробітну плату. Як наслідок, у березні зарплати на ринку робітничих професій дещо “просіли”.  Однак є й ті, у кого зарплата в березні виросла — це кур’єри.

Спеціальність Заробітна плата (грн, березень) Заробітна плата (грн, лютий)
1 каменяр / муляр 35 000 37 500
2 пакувальник / фасувальник 32 500 32 500
3 фасадчик 32 500 35 000
4 далекобійник 31 800 67 000
5 штукатур 30 000 32 500
6 плиточник 27 500 30 000
7 водій таксі 25 000 25 000
8 виконроб 25 000 25 000
9 комбайнер 25 000 27 500
10 кур’єр 22 500 >22 000

В яких містах шукають працівників?

Через внутрішню міграцію та релокейт бізнесу, в березні найбільша активність пошукачів спостерігалась в західних областях України: в Закарпатській (12 відгуків на одну вакансію), Чернівецькій (9 відгуків), Хмельницькій та Вінницькій (по 8 відгуків) областях. Найменша активність в областях, на територіях яких відбуваються бойові дії: по 1-2 відгуки на вакансію. Разом з тим мегаполіси, за виключенням Львова, зберігають лідерство за кількістю вакансій: Київська (15,2 тис.), Дніпропетровська (6,3 тис.), Одеська (5,6 тис.), Харківська області (3 тис.).

Як знайти працівників?

Попри найбільш кризовий період в історії сучасної України та відтік спеціалістів, які задіяні в обороні країни або вимушені були тимчасово покинути рідні міста, ринок продовжує жити. А це означає, що робота є, але отримати її зможуть найбільш гнучкі та готові до змін і викликів претенденти. Гнучкість, відкритість новому та готовність до зміни фаху допоможуть швидше вирішити питання з пошуком роботи та закриттям вакансій”, — розповідає керівниця напрямку OLX Робота та Сервіси Марія Абдулліна.

Крім того, для українців, які залишилися без роботи через переїзд або призупинення роботи окремих підприємств, на OLX створено категорію “Робота підібрана для тебе”. Таким чином, у пошукача відображаються найбільш релевантні оголошення, на основі даних з його Профілю кандидата. А бізнесу це дозволяє оперативно закривати вакансії на час війни. Детальніше про те як шукати роботу на сайтах онлайн-оголошень у статті.

Нагадаємо про платформу adaid.eu, яка була створена за ініціативи польської рекламної асоціації SAR при підтримці Всеукраїнської рекламної коаліції у співпраці з різними асоціаціями з країн ЄС з метою підтримки українських професіоналів рекламною індустрією ЄС. На сьогодні на сайті більше 90 вакансій з 10 країн для українських рекламістів різних напрямків – стратегія, дизайн, медіа, продакшн, електронна комерція, програмування, SEM / SEO, івент, PR та багатьох інших.

Фото: https://depositphotos.com.

За матеріалами пресрелізу

Обговорити з іншими читачами:
Погода