Проросійські канали поступаються ресурсам української влади серед найпопулярніших телеграм-каналів

Користувачі телеграма надають перевагу «альтернативним джерелам інформації», які значно переважають класичні ЗМІ, встановили аналітики «Детектора медіа».

Коментарі 1029

Серед 100 найпопулярніших телеграм-каналів ресурси української влади випереджають проросійські канали. Про це йдеться у дослідженні аналітиків «Детектора медіа», присвяченому ключовим змінам в українському сегменті телеграма.  

Кількість підписників часто не є гарантією популярності телеграм-каналу чи великого охоплення його постів. Попри те, що телеграм-канал Володимира Зеленського (Zelenskiy / Official, 1.02 мільйонів підписників) нині на 10 сходинці рейтингу за кількістю підписників, охоплення його постів сягають 770 тисяч.

Загалом користувачі телеграма надають перевагу так званим альтернативним джерелам інформації, які значно переважають класичні ЗМІ.

«Ця ситуація погіршується ще й тим, що 76% каналів з цього рейтингу є анонімними. Тобто українці в телеграмі часто надають перевагу неверифікованим, анонімним телеграм-каналам, які ширять фото/відео з фронту та місць обстрілів, (псевдо)новинний контент та політичні "інсайди". Частину цього контенту продукують канали, з яких стирчать вуха російських спецслужб», – йдеться в дослідженні.

У рамках моніторингу першої сотні телеграм-каналів аналітики «ДМ» розділили її на вісім категорій, а саме:

  • «мімікрують під ЗМІ» (36%);
  • «місцеві пабліки» (19%);
  • проросійські канали (11%);
  • «державні канали комунікації» (12%);
  • «блогери/волонтери» (8%);
  • «політики/посадовці»;
  • «інше» (5%);
  • медіа (4%).

Аналітики досліджували контент сотні каналів з найбільшою кількістю підписників українського сегмента телеграма. За допомогою машинного навчання та елементів штучного інтелекту «ДМ» проаналізував понад 50 тисяч дописів  телеграм-каналів. Період аналізу: січень — серпень 2022 року. 

Зокрема, дослідження встановило, що найпопулярнішим телеграм-каналом у реальному українському сегменті є «Труха⚡️Украина», який має 2,71 мільйони підписників.

Нагадаємо, «Детектор медіа» від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну фіксує та спростовує російські фейки й розповідає про те, як навчитися самостійно розрізняти маніпулювання, шахрайство, дезінформацію. Детальніше про це – у подкасті «Русскій фейк, іді на*!» та хроніці кремлівської дезінформації #DisinfoChronicle.

За матеріалами https://detector.media/

Обговорити з іншими читачами:
Погода