Рада ухвалила закон про 20% ПДВ на послуги Google, Facebook і Netflix

Верховна Рада на засіданні 3 червня підтримала законопроєкт № 4184, який зобов’яже інтернет-гігантів на кшталт Google, Facebook і Netflix платити податки в Україні.

Коментарі 2178
Про це повідомляється на сайті парламенту. Документ підтримали 283 парламентарії.

Законопроєкт передбачає, що міжнародні компанії, які працюють в інформаційному просторі України і заробляють на мережевій рекламі, будуть платити податки в Україні, зокрема ПДВ.

Документ визначає поняття «електронні послуги» і уточнює місце їх надання. Він не торкнеться користувачів соцмереж і пошукових сервісів.

Також законопроєкт встановлює особливості реєстрації нерезидента як платника податків, визначає базу, терміни сплати податку, подання податкової звітності, оскарження рішень контролюючих органів.

Він передбачає сплату податкового зобов’язання нерезидентом у валюті і спрощену процедуру реєстрації платника ПДВ — нерезидента, яка може проходити віддалено.

Також нерезиденти звільнені від обов’язку реєструвати податкові накладні.

Нагадаємо, що в першому читанні законопроєкт було ухвалено ще в лютому цього року. Раніше глава парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев допускав, що в разі запровадження цього податку якісь послуги техногігантів в Україні можуть подорожчати.

За матеріалами https://biz.nv.ua
Обговорити з іншими читачами:
Погода