Рада зобов’язала провайдерів включати на час карантину всі інформаційні загальнонаціональні ефірні канали

Депутати внесли зміни до складу універсальної програмної послуги.

Коментарі 2001
Верховна Рада прийняла у другому читанні закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо покращення управління у сфері електронних комунікацій», який вносить зміни до складу універсальної програмної послуги на час карантину. Депутати підтримали законопроєкт 16 серпня.

Універсальна програмна послуга — це перелік каналів, які провайдери обов’язково мають включати у свої пакети на території України. Її склад затверджений 2017 року. Цей унікальний для кожної області список формує Національна рада з питань телебачення і радіомовлення.

Зокрема, у пункті 31 розділу Х «Прикінцеві положення» закону йдеться про те, що на час карантину, зумовленому Covid-19 до складу універсальної програмної послуги входять інформаційні, інформаційно-аналітичні, інформаційно-пізнавальні загальнонаціональні канали, які здійснюють ефірне мовлення.

«Провайдери програмної послуги забезпечують включення таких телепрограм до всіх пакетів програм, які вони пропонують абонентам, та забезпечують отримання таких телерадіопрограм усіма абонентами без стягнення будь-якої плати з телерадіоорганізацій, крім випадків коли телерадіоорганізація подала до Національної ради заяву про невходження та/або вихід зі складу універсальної програмної послуги та повідомила про це провайдера програмної послуги», – йдеться у законі.

Раніше ця норма була прийняла у так званому антиковідному законі «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення лікування коронавірусної хвороби (COVID-19)" щодо продовження строку дії у зв’язку із загрозою зростання захворюваності населення на коронавірусну хворобу (COVID-19)». Однак вона не працювала через неточне формулювання, яке створювало колізію. У цьому законі йшлось про те, що до універсальної програмної послуги включають організації, які є користувачами радіочастотного ресурсу. А під цю категорію потрапляли оператори, а не самі мовники. Тому у новому законі йдеться про включення до УПП компанії, які «відповідно до ліцензій на мовлення здійснюють ефірне телевізійне мовлення або цифрове мовлення з використанням радіочастотного спектра».

Нагадаємо, відповідно до універсальної програмної послуги (УПП), низка теле- та радіоканалів є обов'язковими на всій території України. Наприклад, до УПП входять канали Національної суспільної телерадіокомпанії України, парламентський телеканал «Рада», а також місцеві та регіональні ефірні аналогові й цифрові телеканали, що мовлять на території відповідної багатоканальної телемережі провайдера. Натомість програми телерадіоорганізацій, які мовлять на загальнонаціональних каналах, до складу УПП не входять. Хоча раніше, поки медіагрупи не взяли курс на побудову платного ринку й не стали брати гроші з провайдерів за трансляцію своїх каналів, до УПП входили якраз загальнонаціональні комерційні канали.

За матеріалами detector.media
Обговорити з іншими читачами:
Погода