«Радіокомітет» надаватиме дані GFK лише тим агентствам, які інвестують у радіо дослідження

«Радіокомітет» вирішив опублікувати список агентств, що офіційно купують дані GFK, та більше не надаватиме дані гравцям, які не інвестують у радіодослідження.

Комментарии 1538

 

Голова «Радіокомітету» Анна Жуковська переконана, що без даних вимірювання радіо від компанії GFK не можливо якісно спрогнозувати результати рекламної компанії на радіо (хіба що за виключенням низки агентств, які користуються даними попереднього дослідження TNS).

«У той час, як більшість гравців ринку радіо інвестують у дослідження, деякі агенції користується ресурсами радіостанцій та інших агентств, що спричиняє додаткові витрати на дослідження для «Радіокомітету». Тому, ми прийняли рішення опублікувати список агентств, які офіційно купують дані, і відмовитися від практики надання даних гравцям, які не інвестують у дослідження. Будь-які винятки з цього правила будуть обговорюватись з «Радіокомітетом», – зазначила Анна Жуковська.

За даними «Радіокомітету», на сьогодні  інструменти MMW Markdata та дані дослідження GFK використовує сім рекламних агентств.  Серед них  члени «Радіокомітету» – Publicis Groupe, ADV Group (Initiative), Group M, UMG та Radio Expert. А також рекламні агентства – ОРТ Медіа та New Media Agency. Безперечно і для радіо селлерів більш прийнятно мати справу з тими гравцями ринку, які сприяють його прозорому розвитку. Цілком ймовірно, що факт запитів від агенцій, які користуються данними, не купуючи їх,  відображатиметься в ціноутворенні для них.

Директор з маркетингу «Українського медіа холдингу» Юлія Резніченко також упевнена, що без даних індустріального дослідження, яке дозволяє показувати переваги радіостанцій  перед конкурентами, без аналізу ефективності  медіапланів не можливо адекватно та аргументовано вести переговори з клієнтами.

 За її словами, ринок радіо наразі достатньо цивілізований саме завдяки індустріальному дослідженню, тому організації, які не  використовують у своїй діяльності офіційні дані радіослухання навряд чи можна вважати повноцінними гравцями радіо ринку. «Уявіть собі ситуацію, що електрик, якого ви найняли встановити люстру, прийшов до вас без викрутки, а продавець картоплі насипає її на око. Таким чином, виходить що не всі гравці ринку перебувають у рівних умовах. Агентства, що не купують дослідження, заробляють на продажах реклами, не вкладаючи, а витрати лягають на носіїв та інших членів «Радіокомітету» – додала Юлія Резніченко.

На думку маркетинг-директора групи «ТАВР» Оксани Шавель, використання офіційно придбаних досліджень зробить ринок прозорішим, відповідно, підвищить довіру до нього. Адже, за її словами, час аматорства пройшов, і для радіостанцій дуже важлива довіра рекламодавців та можливість працювати професійно та прозоро.

«Ми вважаємо, що консолідовано обраний оператор, який забезпечує ринок дослідженнями – це цілком цивілізована форма роботи, яку ми власне і пропагуємо. На нашу думку, якщо агентство представляє інтереси рекламодавця, то воно повинно грати за правилами ринку. Бо не можливо уявити, як діє агентство, коли клієнт має запит на якісь конкретні параметри охоплення, чи аудиторії тощо... Як агентство може задовольнити такий запит? Тому тут скоріше запитання до клієнтів, котрі наважуються мати справу з подібними агентствами», - сказала пані Шавель.   

Комерційний  директор «ТРК Люкс» Маркіян Проців вважає, що продажі реклами, не підкріплені цифрами дослідження, на сьогодні є архаїзмом: «Станом на сьогодні спланувати та об'єктивно оцінити медійну ефективність рекламної кампанії на радіо можна лише на основі даних дослідження GFK. Врешті решт, кінцева мета рекламодавця купити не виходи чи отримати «якусь» знижку, а отримати максимально дешеві контакти із максимальною кількістю представників цільової аудиторії».


За матеріалами прес-релізу

Обсудить с другими читателями:
Погода