Rakuten Viber допоможе українським вчителям організувати дистанційне навчання

Команда Viber разом із українською студією онлайн-освіти EdEra розробили безкоштовний курс для вчителів, аби допомогти їм організувати дистанційне викладання цього навчального року

Коментарі 1186

Київ, 8 вересня 2022 року. За результатами опитування Rakuten Viber за участі понад 100 тисяч респондентів в Україні, 66% почали навчальний рік онлайн; ще 19% навчатимуться за змішаною формою, поєднуючи онлайн та офлайн; і лише 15% пішли у школи та навчатимуться очно. Українці поставились до дистанційного навчання здебільшого схвально: 55% вважають це розумним рішенням у сьогоденних реаліях, іще 17% підтримують змішану форму. 

Незалежно від форми навчання, в Україні учні активно користуються груповими чатами. За даними Rakuten Viber, користування такими чатами серед українців до 18 років зросло у 3,9 рази 1 вересня порівняно із 1 серпня 2022 року. Цей тренд повторюється щорічно.

Команда Viber розробила спеціальний курс для вчителів, аби допомогти організувати онлайн-навчання за допомогою месенджера. Курс було створено на основі результатів дослідження основних викликів, з якими українські вчителі стикаються під час дистанційного викладання. 

Безкоштовний курс розміщений в спеціальному чат-боті (http://chats.viber.com/teachtheteachersua). Він складається з десяти модулів, що покривають найрозповсюдженіші запитання вчителів. Серед них:

  • Як організувати навчальний процес та домашні завдання за допомогою месенджера.

  • Як вести облік відвідування та проводити контроль знань.

  • Як мотивувати учнів залучатись до навчання під час дистанційки. 

  • Як організувати чати з учнями та батьками та запобігати конфліктам тощо.

“Від початку війни в Україні пошкоджено або зруйновано близько 2400 закладів освіти, решта навчальних закладів обирають форму навчання в залежності від захисних споруд та умов, що постійно змінюються. Ми вважаємо своєю місією підтримку доступу до якісної освіти під час війни, адже Viber є одним із основних інструментів для комунікації та навчання в Україні. Цей курс було розроблено з думкою про сотні тисяч вчителів, батьків та учнів, які стикаються з викликами воєнного часу під час навчання цього року”, – каже Атанас Райков, старший директор з розвитку ключових ринків Rakuten Viber.

“Тисячі шкіл продовжують навчатися онлайн і це виклик для освітян: у когось з учнів поганий доступ до інтернету, у когось не вмикається камера або є проблеми з налаштуваннями. І на додачу, все це в умовах складного психоемоційного стану всіх учасників освітнього процесу: учнів, вчителів та батьків. Уникнути цих викликів ми не можемо, але точно можемо допомогти вчителям організувати та урізноманітнити онлайн-навчання, мотивувати учнів та налагодити спілкування в чатах без конфліктів. Чат-бот "Навчайте з Вайбер" – інструмент, який стане в нагоді для цього”, – каже Ілля Філіпов, CEO студії онлайн-освіти EdEra.

Долучитися до чат-бота та пройти курс можна за посиланням: http://chats.viber.com/teachtheteachersua. 

У майбутньому команда Rakuten Viber планує продовжувати досліджувати проблеми вчителів та розширювати курс новими темами про інструменти для дистанційної освіти в Україні.


Rakuten Viber випустив тематичний стікерпак «Будні вчителя», авторка – Мирослава Шевченко: https://stickers.viber.com/pages/teachers_ua

За матеріалами пресрелізу.
Обговорити з іншими читачами:
Погода