Растіслав Ріго: кожен має знайти своє місце в боротьбі за перемогу та робити все можливе, щоб наблизити її

На початку 2022 український, як і світовий, ринок очікував нових горизонтів в маркетингу та рекламі. Замість креативних викликів до нас прийшла війна та велика частина компаній досі не можуть адаптувати процеси всередині свого бізнесу. COSMOLOT один з перших вийшов із зухвалою кампанією в комунікації та задав цікавий вектор розвитку рекламного бізнесу — русофобія як маркетинговий інструмент. Ми поцікавились у Head of Brand Cosmolot Растіслава Ріго, як COSMOLOT до цього прийшов та що збирається робити далі.

Коментарі 2842

Як відобразилась війна на роботі вашої команди?

Спочатку — шок, хаос. Як і у всіх, гадаю. Але ми швидко прийшли до тями та почали працювати інтенсивніше. Перші кроки, напевно, були як і у всіх: впевнитись, що всі в безпеці, допомогти, якщо треба, зрозуміти, як та куди будемо перебудовувати стратегію. Моя команда - це ті люди, яких стрес змусив зібратись та робити ще більше, ніж раніше.

Чи може позиціонування бренду, розроблене в мирні часи, бути актуальним в період війни?

На перший погляд може виглядати, що ні, адже наша категорія — це азартні ігри —  пов'язана з розвагами, так би мовити ескапизмом — втечею від реальності. Як це пов’язати з війною? Але наша позиція, як людей, від нас вимагає іншого. Ми свою позицію достатньо чітко проявили. І вона не про те, щоб приваблювати аудиторію до продукту. Вона про єдність та про приклад поведінки свідомого бізнесу під час боротьби за незалежність. Ми не кажемо “принось нам свої гроші, розважайся, відпочивай”. Ми кажемо “Так, це страшний час, але ми разом і будемо робити все необхідне, поки не переможемо. Ми, як український бізнес допомагаємо армії, рушимо економіку держави. А в рекламі ми висміюємо ворога та транслюємо силу всього українського народу!”.

Які комунікаційні тренди в гемблінгу актуальні сьогодні?

Війна торкнулась кожного бізнесу та принесла свої наслідки. Департаментам всередині компаній довелось змінювати курс. Що стосується бренд команд в Україні в цілому я, як стратег, наголошую — всі зміни в комунікаціях відбуваються через єдину для всіх ситуацію — війну. І ніякі інші тенденції зараз не мають впливу на побудову стратегій розвитку брендів. До війни цілі бренд команд були зрозумілі — створення унікального контенту, за допомогою якого компанія може привернути увагу клієнтів, сформувати позитивне ставлення до продукту. Війна ж змінила вектори. І нехай це звучить трохи пафосно, але у маркетингу з'явилася нова глобальна мета — робити все можливе, щоб наблизити перемогу України.

Бренд стратегія Cosmolot під час війни націлена не тільки на споживачів, але й на суспільство в цілому. Онлайн казино — це про розваги. Але закликати людей відпочивати та розважатись, коли в країні вмирають люди — це цинізм. Тому ми розвернули свою стратегію в бік емоційного стану громадян та культурного коду. Навіть ті, хто скептично та дещо зневажливо ставляться до гемблінгу тепер бачать, що ми можемо допомагати фінансово, підтримувати морально та розвивати економіку. Тобто так само, як і вся держава, адаптуватися до реалій, об’єднуватись та не здаватись. Ми і до війни наголошували на важливості відповідальної гри, зараз же рівень соціальної відповідальності виріс в кілька разів.

 video

Чи з'явилися нові підходи до реклами у Cosmolot?

Якщо мене питатимуть, які нові підходи використовує моя команда в рекламі, я відповім — ніякі. Бренд — не є власністю компанії, він є власністю користувача. Користувач вирішує, як взаємодіяти з брендом, чи користуватися продуктом, чи платити за нього гроші. Виходячи з цієї тези, ми розуміємо, що задача бренду — транслювати те, що лежить в підсвідомості клієнта. Тобто давати те, що людина потребує. Отже, неможливо сказати, що зараз з новою стратегією у Cosmolot з’явився новий підхід. Ми просто дослухались до того, про що люди мріють. Підхід старий, а наратив, тобто ті самі бажання користувачів, новий: жага до перемоги, потреба відволіктись, підтримка патріотичного духу. Результатом цієї стратегії стали наші кампанії “Палімо вату” та “Рашистам пекло”.

Які зміни може очікувати український рекламно-комунікаційний ринок?

Зміни відбулися в каналах конверсії. До війни основна увага до просування кампаній була на боці онлайн та інтернет ресурсів. Наразі я бачу тенденцію повернення інтересу до таких каналів просування, як радіо, телебачення, indoor. Але прогнозувати, чи буде так і далі я не можу. Події відбуваються швидко і ми не знаємо, який виклик принесе війна нам завтра. Тому що, крім культурних уподобань та користувацького попиту, є ще технічний момент: пошкодження телекомунікаційної вежі чи знеструмлення міст та регіонів також мають наслідки і несуть свої зміни в комунікаціях. Звичайно, ми розраховуємо на краще, але у нас божевільний сусід, тож треба бути готовим  до всього.

 video

Про мотивацію команди під час війни? Як мотивуєте команду?

У нас немає потреби мотивувати чимось. Ми мотивуємо один одного. Спочатку війни ми чітко знали — наш обов’язок продовжувати робити свою справу. Кожен член команди, як і кожна людина в країні розуміє, що потрібно обрати свою “ділянку” та “лопату” і копати аж до перемоги. Ми це робимо за допомогою креативу.

Обговорити з іншими читачами:
Погода