Renault та Nissan оголосили про реорганізацію альянсу

Французький автоконцерн Renault та японський виробник Nissan повідомили про досягнуті домовленості щодо «визначення нових основ для партнерства».

Коментарі 1189
Метою реорганізації є зміцнення зв`язків в альянсі, повідомила прес-служба Nissan. 

В рамках операції Renault знизить частку в японській компанії з 43 до 15% і передасть 28% акцій Nissan у французький траст, де право голосу буде нейтралізовано для більшості рішень. Але економічні права — на дивіденди та доходи від продажів — будуть повністю належати Renault, доки такі акції не будуть продані. 

Також Nissan інвестує в компанію Ampere – виробника електромобілів та програмного забезпечення для електрокарів, заснованого Renault Group. Японська компанія має намір стати стратегічним акціонером Ampere. 

Крім того, Renault і Nissan продовжать співпрацювати за ключовими проектами в галузі транспортних засобів та технологій у Латинській Америці, Індії та Європі. Ця реорганізація стане найбільшою зміною у більш ніж 20-річній історії альянсу двох брендів, повідомив Forbes з посиланням на The Wall Street Journal.

Раніше Nissan не була задоволена умовами альянсу, вважаючи його нерівноправним, оскільки Renault мала більший вплив завдяки контрольному пакету акцій японського автовиробника. А топ-менеджери Renault вважали, що компанія не отримувала достатньої вигоди від своєї частки у Nissan. 
Обговорити з іншими читачами:
Погода