РНБО оголосила тендер на розробку реєстру олігархів за 2,9 млн гривень

Олексій Данілов зазначав, що формування реєстру відбуватиметься на основі чотирьох критеріїв: статки, політичний вплив, медіа, монополія.

Коментарі 1123

Апарат Ради національної безпеки і оборони України оголосив тендер на розробку реєстру олігархів за 2,9 млн грн. Дані системи Prozorro свідчать, що тендер оголошений 6 жовтня.

Послуги з розробки програмного забезпечення придбають за спрощеною процедурою відповідно до постанови №169 (закупівлі для забезпечення потреб в умовах воєнного стану).

Аукціон відбудеться 17 жовтня, реєстр має бути готовим не пізніше 21 листопада.

29 червня президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО про створення реєстру олігархів. РНБО вже підготувала технологічний майданчик для роботи реєстру олігархів на базі системи СОТА.

Згідно із законом, олігархами вважатимуться громадяни, які одночасно відповідатимуть таким ознакам:

  • беруть участь у політичному житті;
  • мають значний вплив на ЗМІ;
  • громадянин є кінцевим бенефіціарним власником суб'єкта господарювання, який має монопольне становище на ринку та протягом одного року поспіль підтримує або посилює це становище;
  • мають активи на понад 1 мільйон прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб.

Особам, яких визнали олігархами, забороняється здійснювати внески (прямо або опосередковано через інших осіб) на підтримку політичних партій, фінансувати будь-яку політичну агітацію або проведення мітингів і демонстрацій з політичними гаслами, бути покупцем (бенефіціаром покупця) при приватизації великих об'єктів.

Виключити особу з реєстру олігархів може РНБО на підставі заяви особи, включеної до реєстру, якщо вона буде відповідати менше, ніж трьом критеріям, які визначені цим законом.

11 липня український бізнесмен Рінат Ахметов повідомив, що його інвестиційна компанія SCM виходить з медійного бізнесу.

Ахметов повідомив, що «Медіа Група Україна» відмовиться на користь держави від усіх ефірних і супутникових телевізійних ліцензій каналів і від ліцензій друкованих медіа в Україні, а також припинить діяльність онлайн-медіа МГУ.

Ахметов зазначив, що таке рішення є вимушеним і продиктоване антиолігархічним законом, який набирає чинності.

За матеріалами https://detector.media/

Обговорити з іншими читачами:
Погода