Робоча група Нацради розробила новий бланк програмної концепції мовлення

11 березня робоча група Національної ради з питань телебачення і радіомовлення зі спрощення процедури ліцензування мовників підготувала нову форму додатка 4 до ліцензії, який прописує програмну концепцію мовлення.

Комментарии 1890

 

Проект бланка незабаром буде винесено на громадське обговорення. Про це повідомляє сайт Нацради.

У новому бланку програмної концепції мовлення залишено лише пункти, передбачені статтею 28 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» - необхідність зазначати інформаційно-аналітичні, культурно-мистецькі, науково-просвітницькі, розважальні передачі, фільмопоказ і музичні твори для теле- і радіомовників та передачі іншого тематичного спрямування із зазначенням у дужках якого саме. Також є графа «дитячі передачі», оскільки вони впливають на розрахунок ліцензійного збору. А от категорії «інше», в якій, зокрема, зазначалися відомості про рекламу, у проекті нового бланку немає.

У бланку частково змінено визначення формату. У мовників з'явиться можливість визначати формат за цільовою аудиторією або/та за тематичним спрямуванням програм.

У розподілі програмного наповнення обсяг передач, які виходять в ефір протягом доби, запропоновано вказувати у форматі «не менше ніж», що дасть можливість мовникам коригувати сітку ефіру залежно від потреб і певних обставин - святкові дні, трансляція звернень високопосадових осіб тощо. Водночас у таблиці розподілу програмного наповнення мовникам необхідно буде розписувати не менше ніж 75% загального обсягу мовлення.

Члени Національної ради Владислав Севрюков і Григорій Шверк зазначали, що регулятор усвідомлює потребу внесення змін не тільки до додатка 4, а й до всієї ліцензії. Наприклад, можливо, треба відмовитися від практики переоформлення ліцензій у разі зміни директора, банківських реквізитів чи місцезнаходження передавача. Однак таке спрощення ліцензування буде можливе лише після зміни чинного законодавства, яке наразі передбачає переоформлення ліцензій за найменших підстав.

 

По материалам «Телекритика»

Обсудить с другими читателями:
Погода