Робота для студентів: працюючи віддалено можна заробляти на 25% більше, ніж в офісі

Мо́лоді готові платити в середньому 8 250 грн на місяць при тимчасовому працевлаштуванні. Підробіток у вигляді роздачі листівок у червні стали шукати майже в 6 разів активніше.

Коментарі 1642

Найчастіше на тимчасову зайнятість чекають адміністраторів і офіс-менеджерів, пропонують в середньому 15 000 грн і 10 000 грн відповідно. Яку роботу на літо шукає українська молодь і скільки їй готові платити — в аналітиці OLX Робота за червень 2020.

Період літніх канікул — це, крім усього іншого, можливість підзаробити — знайти першу роботу та відчути себе більш незалежними. І хоча карантин вніс корективи практично в усі сфери життя, ринок праці продовжує розвиватися, а вже звична віддалена робота навіть дає можливість отримувати більше. Так, у червні в категорії "Початок кар'єри/студенти" зарплату дистанційним співробітникам пропонували на 25% вищу, ніж офісним, — у середньому 12 500 грн на місяць, а вакансій було майже в 1,5 рази більше — 1 010.

Дистанційна зайнятість привабливіша і для самих пошукачів на старті кар'єри: на кожну пропозицію з роботи вдома відгукувалися в середньому 20 людей, у той час як офлайн — 18. У травні розрив був ще більшим, адже тоді однією "дистанційною" вакансію цікавились 19 осіб, а "офісною" — всього 13.

Загалом у червні роботодавці розмістили майже 2 300 вакансій для людей на початку кар'єри. З них 16%, або понад 360 випало на пропозиції з тимчасового працевлаштування, при якому готові платити в середньому 8 250 грн на місяць. Такий формат зайнятості підходить на літо та в цілому більш популярний серед молоді: за даними OLX Робота, на одну пропозицію відгукувалися в середньому 26 осіб, у той час як на постійну роботу — 17.

Топ запити щодо тимчасового працевлаштування розповідають трохи більше про бажання юних пошукачів: найчастіше в червні вводили в пошук "роботу для школярів" — 4 670 разів, що на 151% частіше, ніж у травні. Не відстають і охочі знайти "віддалену роботу" та "роботу вдома" — позицію для себе вони шукали 4 580 і 3 100 разів відповідно.

Активно також шукають вакансії з щоденною оплатою — цей запит на 4 місці з 3 090 повторами. Закриває топ-5 "роздача листівок" з 2 310 натисканнями на "пошук" за червень. При цьому, в травні такий підробіток шукали 410 разів. Це означає, що всього за місяць його популярність зросла на 466%, або майже в 6 разів.

Якщо говорити про найбільш популярні серед роботодавців позиції для тимчасового працевлаштування, то найчастіше шукають адміністраторів — 120 вакансій за червень з медіанною зарплатою у розмірі  15 000 грн, що на 11% вище, ніж у травні. На другому місці — офіс-менеджери, яким готові платити в середньому 10 000 грн на місяць. Для них розмістили майже 90 пропозицій.

Стабільно потрібні працівники в Instagram — їм обіцяють заробіток у розмірі 15 000 грн, вакансій же — понад 80. Активно шукають також промоутерів, пропонуючи в середньому 9 000 грн на місяць. Вибрати пропозицію можна серед 70 варіантів. Топ-5 популярних позицій для студентів закривають оператори — платити їм готові приблизно 11 500 грн, вакансій за червень було майже 70.

Що ж стосується самого працевлаштування, аби досвід першої роботи був легким, керівник категорії OLX Робота Марія Абдулліна радить дотримуватися наступних рекомендацій:

— не погоджуйтеся на роботу, якщо умови виглядають підозріло або вам пропонують занадто вигідну угоду;

— обов'язково фіксуйте в письмовому вигляді домовленості щодо умов роботи, чи то договір, чи листування на пошті;

— не погоджуйтеся на роботу, яка може бути ризикованою для вашого здоров'я;

— якщо вам немає 16 років, ви можете працювати тільки з письмової згоди батьків, тому спочатку обговоріть своє рішення з ними;

— не погоджуйтеся на будь-які передоплати або трудові внески на початку роботи — це заборонено законодавством;

— не погоджуйтеся на оплату посередницьких послуг з пошуку роботи, адже відповідно до закону посередник має право отримувати винагороду тільки від роботодавця;

— якщо оплату пропонують зарахувати на картку, варто бути уважним: ні в якому разі не передавайте пін-код, термін дії картки та CVV2-код третім особам — для переказу грошей на картку потрібен тільки її номер;

— пам'ятайте про те, що ваші права у відносинах з роботодавцем захищені нормами закону, і якщо роботодавець їх не дотримується, слід звернутися до Державної служби з питань праці.

За матеріалами прес-релізу
Обговорити з іншими читачами:
Погода