Роумінг — що це та як це працює?

Перетинаючи кордон України та в'їжджаючи, наприклад, до Румунії, ви могли помічати смс від свого мобільного оператора з текстом «Вітаємо в Румунії!», де одразу були розписані всі умови та тарифи послуг зв'язку за межами домашньої мережі. Більшість знає, що це називається роумінг, проте не кожен розуміє, як саме він працює та як користуватись послугою. Сьогодні ми розкажемо про роумінг від Київстар, а також допоможемо його підключити.

Коментарі 560

Що таке роумінг?

Роумінг — це надання послуг зв'язку мобільним оператором поза зоною домашньої мережі, а тобто за кордоном. Послуга працює так: ваш мобільний оператор використовує ресурси станцій закордонного провайдера зв'язку, який є роумінг-партнером Київстар. Саме через неможливість використання домашнього обладнання вартість послуг у роумінгу вища, ніж в Україні.

При перетині кордону вам прийде смс одразу з усіма тарифами та цінами. В більшості випадків діють пакети послуг з певною кількістю мегабайт мобільного інтернету, SMS та хвилин для дзвінків. 

Роумінг від Київстар — це можливість залишатись на зв'язку навіть за кордоном. Оператор пропонує зв'язок без доплат у 30 країнах світу, безлім на певні додатки та застосунки, а також тарифікацію від 50 коп/1 МБ інтернету.

Тарифи та вартість роумінгу

Послуги зв'язку за кордоном коштують дорожче, ніж ті самі дзвінки, SMS та інтернет в Україні. Вартість роумінгу залежить від країни, в якій ви будете ним користуватися:

Країни першої зони. Російська Федерація, Білорусь, Польща, Німеччина, США, Канада, Франція, Єгипет, Туреччина та інші. 

Країни другої зони. Австралія, Бразилія, Китай, Індія, Мексика, Аргентина, Алжир, Нігерія тощо.

Інші країни. Конго, Чад, Венесуела, Сирія, Ірак, Ємен, Оман, Болівія та інші.

Зараз діє послуга Роумінг як вдома, яка дозволяє користуватись умовами вашого тарифного плану за кордоном без додаткової плати. Діє пропозиція в 30 країнах, серед яких Польща, Німеччина, Румунія, Угорщина, Франція та інші. Умови та кількість нарахованих хвилин, SMS та гігабайт залежать від тарифного плану. Послуга діє протягом обмеженого періоду. 

Як підключити роумінг?

Роумінг зазвичай підключається автоматично при перетині кордону, проте якщо цього не трапилось, перезавантажте телефон. Якщо це також не допомогло, наберіть *105*466# та очікуйте дзвінка від оператора.

Обговорити з іншими читачами:
Погода