Розробник ігор Wargaming продав бізнес у Росії та Білорусі

Компанія Wargaming, яка розробила ігри World of Tanks і World of Warships, продала свої бізнеси в Росії та Білорусі. Ідеться про російську "Леста" та білоруську "Гейм стрім".

Коментарі 1921

Про це повідомляє Dev.by.

Журналісти порталу звернули увагу, що з 1 липня кіпрська компанія "Варгеймінг груп лімітед" більше не володіє частками в "Гейм стрім".

Основним власником (91,84%) "Гейм стрім" тепер є громадянин РФ Хатажаєв Малік Атхамович, колишній гендиректор російської компанії "Леста".

Водночас глава "Леста" Хатажаєв, який 12 років обіймав у російській студії Wargaming посаду гендиректора, 15 червня пішов із неї. Проте 28 червня він отримав у розпорядження від "Варгеймінг груп лімітед" 100% "Леста".

Видання зазначає, що Wargaming устигла продати свої частки до постанови Ради міністрів Білорусі, згідно з якою акціонери з "недружніх країн" не мають права продати свої частки у 190 компаніях, зокрема і "Гейм стрім". Постанова набула чинності 1 липня 2022 року.

Отже, кіпрський "недружній акціонер" Wargaming до початку липня встиг вийти з обох юридичних осіб – російської та білоруської. Основним власником обох юросіб став російський топменеджер Wargaming.

Після початку воєнного вторгнення Росії в Україну, яке відбулося 24 лютого, з країни-агресора почали йти міжнародні компанії. Згідно з підрахунками Інституту керівників вищої ланки Єльського університету, з РФ уже пішло понад 1000 компаній.

Крім Wargaming, свою роботу у РФ припинили або обмежили ще десятки інших ігрових студій. Зокрема, припинили продаж своїх ігор у країні компанії Bethesda Softworks, CD-Project RED, Electronic Arts, GSC Game World, Rockstar Games, Ubisoft.

Фото: https://depositphotos.com.​


За матеріалами https://gordonua.com/

Обговорити з іншими читачами:
Погода