Січневий штиль на столичному ринку оренди

За даними порталу Address.ua, медіанна ціна оренди житлової нерухомості Києва, у січні 2022 р. залишилась на рівні попереднього місяця. В порівнянні рік до року - зниження на 10% за м.кв.в дол. США

Коментарі 2949

Зважаючи на значні коливання курсу національної валюти до дол. США, медіанна вартість оренди в доларовому еквіваленті, залишилась незмінною у січні 2022 року. Так, медіанна ціна оренди квартир в Києві у січні склала 10 дол. США/кв.м.. Ціна оренди квадратного метра однокімнатних квартир склала 11 дол. США. Медіанна вартість двокімнатних - 9 дол. США/кв.м., Трикімнатних квартир - 9 дол. США/кв.м.

Такими є результати дослідження ринку вторинної нерухомості Києва за січень 2022 року, яке провели аналітики порталу пошуку нерухомості Address.ua. Експерти ґрунтувалися на аналізі оголошень, розміщених на порталі, а також активності користувачів (328 217 відвідувань за січень 2022 року).

Традиційно, найдорожчим районом Києва для оренди являється Печерський район. Медіанна вартість оренди в центрі столиці становить 1077 дол. США за об'єкт, або 15 дол. США за кв.м. На другому місці Шевченківський. Орендодавці в цьому районі просять 594 дол. США за квартиру ($ 12/кв.м.). На третьому місці Голосіївський район - 546 дол. США за об'єкт ($ 12/кв.м). Мінімальна медіанна ціна на оренду квартир зафіксована в Деснянському районі - 327 дол. США за квартиру, або 7 дол. США за кв.м.

Медіанна вартість оренди по районах Києва у січні 2022 року була наступною:

Найбільш дорогим районом для оренди найліквідніших однокімнатних квартир є Печерський район, де медіанна вартість оренди 1К квартири становить 654 дол. США. У Шевченківському та Голосіївському районах можна зняти однокімнатну квартиру в діапазоні від 430 до 470 дол. США. Найдешевшим для оренди районом є Деснянський. Цінник на 1К квартири в цьому районі становить 300 дол. США за місяць.

Медіанна вартість оренди квартир в Києві з розбивкою на кімнати у січні 2022 р.:

Структура пропозиції

У січні обсяг ринку оренди квартир розподілився наступним чином. 44% від загальної кількості пропозиції, представленої в базі даних Address.ua, зосереджено в категорії однокімнатних квартир. Пропозиція по двокімнатних квартирах - 38%, трикімнатних - 15%. 3% оголошень - багатокімнатні квартири, вільні для заселення.

Структура попиту

У січні 2022р. 43% запитів від охочих зняти квартиру в оренду  доводиться на однокімнатні квартири. 35% потенційних орендарів шукають для оренди двокімнатні квартири, а 18% - трикімнатні. Найскладніше здавати в оренду багатокімнатні квартири, лише 4% орендарів підшукують житло з чотирма і більше кімнатами.

Експозиція об’єктів

З огляду на попит та пропозицію, варто було б розглянути період експозиції квартир, які здаються в оренду. Так, за даними порталу Address.ua, у січні 2022 року період експозиції однокімнатних квартир склав 12 днів. 15 днів потрібно, щоб здати в оренду двокімнатну квартиру. Трикімнатні квартири здаються протягом 18 днів.

Коментар експерта

Роман Герасимчук,  директор City Development Solutions.

Січень - традиційно є одним із найменш активних місяців на ринку довгострокової оренди. Зменшення кількості угод призводить до уповільнення цінової динаміки та відсутності значних змін у балансі попиту та пропозиції.

У січні 2022 року медіанна ціна оренди у Києві незначно знизилася – переважно за рахунок коливань курсу гривні до долара США, а також здешевлення житла у спальних районах. У наближених до центру районах Києва рівень цін був стабільним, а у Печерському районному медіанна ціна оренди квартири зросла на 10%. Тут зберігається найбільша медіанна ціна оренди квадратного метра - $14-16, що значно вище за середньоринкові показники.

Структура попиту та пропозиції залишаються практично ідеально збалансованими – на 1-кімн. та 2-кімн. квартири сукупно припадає 82% пропозиції та 78% попиту. Незначно більшу питому вагу у структурі попиту порівняно зі структурою пропозиції займають 3-кімн. та багатокімнатні квартири.

Середній час експозиції оголошення для 1-кімн. та 2-кімн. квартир практично трохи виріс, а ось 3-кімн. квартири почали здаватися швидше.

Період застою на ринку оренди триватиме ще як мінімум до кінця лютого, так що власники квартир мають час на підготовку квартир до оренди, а потенційні орендарі - можливість вибрати найбільш цікаві для себе варіанти.

Інформація про дослідження:

Дослідження базується на аналізі наступних даних:

• інформація, яку розміщували користувачі Address.ua з метою продажу або здачі в оренду об'єктів вторинної житлової нерухомості Києва;

• дані розділу «Статистика» про медіанної вартості об'єктів і квадратного метра, методологія аналізу даних ринку житлової нерухомості підтверджена дослідницькою групою Colliers International.

Дані Address.ua зібрані за період c 1 по 31 січня 2022 року. Кількість відвідувань за даний період склало 328 217 (Universal Analitics).

Фото: https://depositphotos.com.

За матеріалами пресрелізу

Обговорити з іншими читачами:
Погода