ЄС працює над забороною знищення непроданого одягу

Держави-члени Європейського Союзу попередньо схвалили заборону на знищення непроданого одягу з метою скорочення відходів текстильної промисловості та парникових газів, інформує Financial Times.

Коментарі 783
Фото: depositphotos.com
Фото: depositphotos.com
Єврокомісія вже у березні 2022 року представила план, спрямований на підтримку переробки та повторного використання товарів, зокрема текстилю та взуття, які часто піддаються знищенню через зростання онлайн-продажів.

На минулому тижні держави-члени ЄС підтримали конкретну заборону на знищення "одягу та аксесуарів до одягу", яка буде включена до вимог щодо екодизайну для виробників на їх території. За цим проєктом, кожен товар матиме "паспорт продукту", що міститиме інформацію про його виготовлення, а онлайнмаркетплейсам будуть накладені вимоги, що гарантують продаж відповідних товарів.

Малий бізнес буде звільнений від цієї заборони, а середній бізнес отримає більше часу на перехід. Деталі заборони повинні бути узгоджені та остаточно схвалені 22 травня.

Деякі держави-члени, зокрема Франція, Німеччина та Нідерланди, підтримували цю заборону, тоді як інші, наприклад Швеція, де розташований роздрібний одяговий гігант H&M, були проти. Також виникали пропозиції розширити вимоги щодо екодизайну на електроніку та взуття.

За матеріалами https://biz.liga.net/
Обговорити з іншими читачами:
Погода