«Сєверодонецьк — це Україна» — нове відео від Ukraїner із серії «Хоробрі міста»

Команда Ukraїner випустила відео про Сєверодонецьк в рамках проєкту «Хоробрі міста».

Коментарі 1147

«Хоробрі міста» — серія коротких відеороликів про українські міста, що перебувають під тимчасовою російською окупацією та героїчно чинять опір.

З початком повномасштабного вторгнення росії в Україну, команда Ukraїner створює сюжети про героїчні міста України та містян, які чинять опір окупантам.

У межах серії «Хоробрі міста» вже вийшли відео про Нову Каховку, Бердянськ, Мелітополь, Херсон, Маріуполь та Старобільськ. А тепер черга і Сєверодонецьку — міста, яке до останнього протистояло російським загарбникам в запеклих боях.

— Місто, яке в переломному чотирнадцятому пережило окупацію, відвоювало свободу та взяло на себе роль обласного центру. І не померло без Азоту, як йому пророкували. Місто, в якому переселенці з окупованого півдня Луганщини починали життя з нуля. І до якого відчули хімію та назвали новим домом.

Бої за Сєверодонецьк тривали з початку повномасштабного вторгнення у лютому. Однак місто тримало оборону майже чотири місяці. Постійні удари російської авіації та артилерії загнали понад 400 сєверодонеччан в укриття заводу «Азот» та зруйнували понад 70% міста. В кінці червня Сєверодонецьк вдруге потрапив під російську окупацію. Однак його жителі знають із власного досвіду, що українська армія завжди повертається за своїми людьми. Повернення ЗСУ чекають ті, хто зараз перебуває в окупації, й ті, хто мусив виїхати із Сєверодонецька.

 video

Над проєктом працювали:

Автор проєкту: Богдан Логвиненко

Сценарій: Юлія Найдиш

Звукорежисери: Михайло Закутский, Дмитро Кутняк

Диктори: Дмитро Нежельський

Монтаж відео: Павло Ковтун

Режисер: Микола Носок

Переклад сценарію: Марина Бакало

Продюсерка проєкту: Христина Кулаковська

Дослідниця: Наталка Вишинська

Редакторки: Наталія Понеділок, Аня Яблучна

Графічні редакторки: Катерина Пташка, Олександра Родіонова

Контент-менеджерка: Катерина Юзефик

Студія звукозапису «Гур-гури».

Проєкт «Хоробрі міста, що чинять опір» створений за допомогою експертів з кожного міста та регіону, перелік яких ми публікуємо разом з кожним новим відео.

​За матеріалами пресрелізу

Обговорити з іншими читачами:
Погода