SEO під час коронавірусу: які інструменти стали безкоштовними

Пандемія коронавірусу мотивує багатьох підприємців бути соціально відповідальними, і наша галузь не є виключенням. У цій статті мова піде про ініціативи різних компаній, які пропонують безкоштовні сервіси для SEO. Для нас, користувачів, це чудовий спосіб не лише заощадити, але й відкрити для себе нові корисні інструменти, на тестування яких раніше не було ресурсів.

Комментарии 1602

Доки аналітики змагаються в оцінці впливу COVID-19 на бізнес, ми намагаємося не лише врятувати свій, але й розвиватися. Очікується, що втрата роздрібних продажів в Європейському Союзі складе 3264 млн фунтів стерлінгів. Здається що у світі не існує галузі, яка б не відчула впливу коронавірусу, й digital-маркетинг не є виключенням.

Криза підштовхує оперативно приймати рішення та сміливіше експериментувати, щоб находити найкращі рішення для себе та своїх клієнтів. Компанії, які представляють різні онлайн-сервіси, це чудово розуміють, тому активно пропонують нам, користувачам, спробувати їхні продукти: деякі пропонують протестувати їх у форматі freemium, деякі взагалі скасовують тарифи за їх користування.

Ми зібрали для вас інформацію про безкоштовні інструменти, які будуть корисними як SEO-спеціалістам, так і digital-маркетологам та PR-менеджерам.

Зміст:


​SEO SpyGlass
в AppSumo

Джерело: https://marketingsatchel.com
Джерело: https://marketingsatchel.com

В основі філософії онлайн-платформи AppSumo одна проста ідея – зібрати під одним віртуальним дахом інструменти, які допомагають бізнесу зростати та розвиватися. Якщо ви маєте час та натхнення, то напевно знайдете тут цікаві для вас сервіси, але зараз мова піде про конкретний інструмент – про SEO SpyGlass. AppSumo пропонує безкоштовну річну підписку на цей продуктом, хоча зазвичай вона коштує $124.

Завдяки SEO SpyGlass можна спостерігати за беклінками конкурентів та моделювати SEO-стратегії з урахуванням їх активностей. Також цей інструмент аналізує ваші кампанії у порівнянні з кампаніями конкурентів та спостерігає за активними беклінками на вашому вебсайті. Виявлення потенційних ризиків та їх ліквідація є ще однією перевагою інструмента.

Як і трекери позицій, SEO SpyGlass спочатку попросить додати адресу домену чи субдомену вашого вебсайту або ж сайту конкурента, і вже після цього надасть серію беклінків. Крім цього сервіс допомагає з пошуком беклінків для ключових слів або фраз. Цей інструмент здається корисним, якщо є потреба виявити беклінки низької якості на вашому вебсайті та підвищити його позиціювання у пошукових системах. 

Плюс SEO SpyGlass надає можливість порівнювати ваш домен з п'ятьма доменами конкурентів за наступними показниками:

  • Domain Strength
  • Domain Inlink Rank
  • Total Backlinks
  • Total Linking Domains
  • Top Country
  • Overall Rating
  • Dofollow Backlinks

 Adzooma

Джерело: https://growthsupermarket.com
Джерело: https://growthsupermarket.com

В Adzooma зібрані усі необхідні для проведення та оптимізації платних кампаній в Google, Facebook та Microsoft інструменти. Розробники запевняють, що сервіс надає переваги у реалізації та моніторингу за усіма проєктами одночасно у форматі 24/7 лише з однієї інформаційної панелі (дашборду). Наприклад, можна додавати нові ключові слова, збільшувати бюджет кампанії та замінювати неефективні рекламні оголошення декількома кліками. Для цього Adzooma використовує принципи машинного навчання. Платформа пропонує понад 240 опцій для реалізації кампаній, а також надає можливість формувати за своїми потребами звіти й навіть розміщувати на них свій логотип.

Безкоштовно користуватися Adzooma можна до 1 червня 2020 року, хоча зазвичай найдешевший тарифний план обходиться у $99.

На сьогодні інструмент вживають вже понад 12 000 маркетологів, а його ефективність відмічено профільними нагородами.

SpyFu

Джерело: https://growthsupermarket.com
Джерело: https://growthsupermarket.com

SpyFu надає інформацію щодо ключових слів, які вебсайти купують в GoogleAds. Сервіс також надає статистику витрат за клік і обсяг пошуку за ключовими словами та використовує ці дані для визначання вебсайтів, які витрачають кошти на рекламу. Дані щодо витрат у попередні періоди можна використовувати для планування бюджетів у майбутньому. Головна цінність пропозиції (MVP) полягає у можливості слідкувати за ключовими словами конкурентів та для покращення своїх SEM та SEO-стратегій на їх основі. Цей інструмент чудово проявив себе ще у 2008 році під час президентських виборів у США – їм користувалася команда видання Washington Post для порівняння активностей кандидатів за властивими їхнім кампаніям ключовими словами. SpyFu оновлює дані щомісяця, тому їм можна користуватися при потребі виявити SEM/SEO тренди, що формуються.

За словами засновника та керівника компанії Майка Робертса користуватися інструментом безкоштовно можуть усі, чий бізнес постраждав від наслідків коронавірусу. Для цього лише треба написати на електрону пошту support@spyfu.com з проханням надати вам таку можливість. Якщо команда SpyFu підтвердить ваш запит, то ви отримаєте 2 місяці безкоштовного користування інструментом за тарифним планом Basic Premium, стандартна ціна на який у докризовому житті стартувала від $39 за 1 місяць.

SEO Analyzer та Ubersuggest by NEILPATEL

Джерело: https://neilpatel.com
Джерело: https://neilpatel.com

Слоган вебсайту neilpatel.com звучить як SEO made simpe, і його автор та засновник Ніл Патель це доводить своїми продуктами. До цього списку ми також додали Ubersuggest та SEO Analyzer, бо їх безкоштовні версії завжди добре вирішують ряд питань незалежно від того, чи криза активна, чи вже минула.

Місія програмного сервісу Ubersuggest – надавати пропозиції щодо ключових слів та оптимізації. Навіть у кризу з цим інструментом можна розвивати свій бізнес, не інвестуючи багато грошей у SEO-процеси. Окрім пошуку ключових слів Ubersuggest може стати джерелом ідей щодо створення контенту, інструментом для аналізу трафіку конкурентів та топових сторінок у вашій категорії.

SEO Analyzer генерує безкоштовний звіт, який вказує на помилки, які варто виправити для поліпшення показників вебсайту та його підвищення у пошукових системах. І не лише вказує на помилки, а ще й надає рекомендації, що саме варто зробити. Також через сервіс можна перевірити швидкість відкриття вебсайту через ноутбук та через мобільний пристрій.

Yoast

Джерело: https://yoast.com
Джерело: https://yoast.com

Yoast – це безкоштовний плагін для WordPress, що допомагає залучати більше користувачів до вебсайтів із пошукових систем Google та Bing та з соціальних мереж, а також підвищувати engagement серед читачів. Існує й преміальна версія (коштує €89 на рік), але якщо вас влаштує опція працювати з одним ключовим словом, то можна заощадити та зосередитися на базовій. Компанія також сфокусована на навчанні та розвиває свою Yoast SEO Academy і має безкоштовні курси. Так, можна пройти онлайн-тренінг із SEO чи відвідати віртуальний воркшоп з порадами, як встановити плагін та отримувати від нього максимум користі.

ЯкорьGoogle – Hangouts Meet

Реалізація кампаній під час віддаленої роботи важко собі уявити без налагодженої комунікації. Такі великі бренди як Google та Microsoft це чудово розуміють і пропонують свої продукти безкоштовно, тому ми додали їх пропозиції до нашого списку. Так, користувачі G Suite мають можливість безкоштовно користуватися інструментом для відеодзвінків Google Hangouts до 1 липня 2020 року. Незабаром Google планує додати ще декілька безкоштовних опцій, а поки що у поточній версії доступні такі:

  • проведення великих онлайн-зустрічей (до 250 учасників);
  • запис онлайн-зустрічей та можливість діліться ними на Google Drive;
  • організація прямого ефіру, на якому одночасно можуть бути присутні до 100 000 глядачів.

Microsoft Teams

Ще до того, як Microsoft зробив доступ до своєї платформи з комунікації та колаборації Microsoft Teams безкоштовним, власники програмного забезпечення Microsoft Office 365 мали змогу користуватися нею. Але зараз компанія зробила свій продукт безкоштовним на пів роки, що приваблює нових користувачів. Головним конкурентом Microsoft Teams вважається Slack, бо за форматом ці два інструменти дуже схожі – за їх допомогою можна організовувати чати, онлайн-зустрічі та, звичайно ж, проводити відеодзвінки.

Чи ви вже читали нашу статтю Віддалена робота під час коронавірусу: необхідні інструменти та ефективні методи?

Автори публікації: Олена Дальська та Артур Тадеуш Латошевіч, WhitePress Ukraine.

Обсудить с другими читателями:
Погода