Серія креативних картинок до Дня писемності та мови від студії онлайн-освіти EdEra

Студія онлайн-освіти EdEra пофантазувала й уявила, за яких умов письменники могли б вигадати слова «мрія», «мистецтво», «привид», якби жили в наші часи.

Коментарі 1276
Як це — вигадати слово, яке згодом щодня вживатимуть мільйони українців? Всі, певно, знають, що Іван Франко, Леся Українка, Тарас Шевченко та інші письменники придумали не одне словечко. Наприклад, слово «мрія» вперше вжив Михайло Старицький у вірші, присвяченому Олені Пчілці — у варіанті EdEra Старицький, перед тим як написати вірш, надсилає Пчілці повідомлення і запитує, чи є в неї мрія.

EdEra спробували уявити, як могли листуватися в месенджері, обмінюватися селфі та ділитися ідеями Леся Українка, Іван Франко, Тарас Шевченко, Михайло Старицький, Іван Котляревський та Олена Пчілка, якби жили зараз. У серії картинок відтворили ситуації, за яких письменники вигадували слова, але зробили героїв сучасними. Тобто такими, ніби ми кожного дня їздимо з ними в метро, купуємо каву в одній кав’ярні, коментуємо однакові дописи у Facebook.

Мета серії креативних картинок — показати, що українська мова — жива і сучасна. Вона розвивається разом із нами, крокує в ногу з часом, а говорити українською — в тренді. Українська — не архаїчна, ми разом можемо її розвивати та вдосконалювати.

Можливо саме ТИ вигадаєш українське слово, яке за кілька років вживатимуть мільйони українців!
Зображення Т. Шевченка з серії «Images of Taras Shevchenko» Yuriy Mishchenko.

За матеріалами прес-релізу
Обговорити з іншими читачами:
Погода