Шість технологій, від яких залежить цифровий маркетинг

Дослідницька компанія Gartner вивчає, на якому етапі циклу Гартнера знаходяться різноманітні технології, і як вони вплинуть на дисципліну маркетингу в короткостроковій та довгостроковій перспективі, як це обговорювалося на події Gartner Marketing Symposium/Xpo 2021.

Коментарі 3112

Чому це важливо?

Нові технології можна вважати якісними лише, якщо вони приносять користь. Чимало технологій, які, здавалося б, мали стати переломними протягом п’яти років, потребують більше часу, ніж очікувалось, у той час як інші починають приносити користь уже зараз. Розуміння етапу розвитку технологій по цьому циклу допоможе маркетологам розподілити бюджет для підтримки розробки інновацій, які підготують ваш відділ до майбутніх змін.

Технології

  • Штучний інтелект у сфері маркетингу обіцяв чимало переваг: пришвидшення та підвищення точності розробки інсайтів та прогнозування, розширення масштабів. Проте не дивлячись на те, що від цієї технології очікують стрімкого підвищення продуктивності приблизно через 5-10 років, вона все ще викликає розчарування у багатьох маркетологів.
  • Багатоканальні маркетингові центри, платформи, які займаються організацією комунікації та просування по різним каналам за допомогою стійких споживацьких сегментів, є основою для роботи CRM і здатні швидко досягати необхідного рівня продуктивності шляхом масштабної реалізації принципу персоналізації.
  • Розробка впливу – це масштабна інтеграція методів поведінкових наук в алгоритми, які контролюють певні аспекти цифрового досвіду бренда таким чином, щоб підштовхнути споживача до вибору на користь цього бренда. Хоча цей напрямок вважають надзвичайно перспективним у період підвищеної уваги до обслуговування споживачів, він усе ще залишається далекою перспективою для інновацій з періодом ймовірної реалізації близько 10 років.
  • Етика клієнтських даних – це спроба адаптувати ділову практику під етичні норми. По суті, короткострокове зниження рентабельності інвестицій, з яким зіткнуться маркетологи, якщо будуть вживати заходів для зменшення обсягу даних, основаних на принципах конфіденційності, буде повністю виправданим з точки зору довгострокового зниження ризику негативної реакції на норми та  PR-стратегії.
  • Маркетинг, який зумовлений подією, - це загалом доволі відома, проте не менш перспективна ідея. Вона може покращити процес залучення клієнтів шляхом реагування на їхню поведінку під час взаємодії з продукцією, підвищити рівень конверсій у сфері цифрової торгівлі та утримати клієнтів за допомогою впровадження програм комплексних продажів та лояльності.
  • Аналітика мобільного маркетингу відіграє надзвичайно важливу роль під час такого високого рівня використання мобільних пристроїв унаслідок пандемії. По суті, з мобільних пристроїв зараз надходить більше даних, ніж будь-коли, і у багатьох випадках вони виявляються доволі корисними. Проте конфіденційність має першочергове значення для збереження довіри споживачів.

Переклад статті виконало бюро перекладів та локалізації Workogram.

sostav.ua

Обговорити з іншими читачами:
Погода