Що для українців означає День святого Валентина

Українська дослідницька компанія Gradus Research провела дослідження до Дня святого Валентина та визначила, що для українців означає цей день, чи існує взагалі у нас традиція святкувати День закоханих, які плани вони вже мають на 14 лютого, що хочуть подарувати, а головне - що отримати в подарунок.

Коментарі 1604

Кожного року напередодні 14 лютого люди розділяються думками: одні стверджують, що День святого Валентина - це важливе свято для закоханих, а інші - що це свято вигадали маркетологи, щоб мати зайвий привід отримувати більше прибутку. Перші починають ще з січня скуповувати листівки, шоколад, статуетки та інші предмети у формі сердець, а також більш оригінальні подарунки, а другі - дратівливо стверджують, що показувати любов потрібно 365 днів на рік, а не лише на День святого Валентина.

Згідно з дослідженням Gradus, для українців День святого Валентина в першу чергу це можливість зробити щасливою(-им) свою половинку, а саме: гарний привід провести час лише удвох (37%), можливість подарувати подарунок і проявити увагу (29%) та можливість сказати “люблю” дорогій людині (28%). Молодь 18-24 років також виділяє цей день, як можливість отримати довгоочікуваний подарунок (15%).

Щодо традиції святкування Дня святого Валентина в Україні опитування дає зрозуміти, що вона вже сформувалася: відповідь “так” та “скоріше так” дали 73% опитаних. І лише 5% українців вважає, що такої традиції в нашій країні немає.

І попри те, що така традиція в Україні вже існує, лише 34% опитаних збираються святкувати 14 лютого. Серед них найактивніші респонденти - у віці 25-34 роки (їх 44%), а найменш активні - молодь 14-17 років (67%). З тих, хто буде святкувати, більша частина - 56% - має плани на цей день, ще 25% - поки що не мають і 19% вагаються із відповіддю.

“Існує думка про те, що найбільш агресивно критикують святкування Дня святого Валентина самотні, або ті, чия половинка не вміє робити романтичні жести. Це спрацьовує як захисний механізм: людина намагається переконати всіх навколо, що ненавидить цей день, хоча насправді хотіла б святкувати та отримати подарунок. Що ж до українців, то 24% опитаних дарувати подарунки не планують. 77% - хочуть зробити подарунок до Дня закоханих. При чому із них більшість 84% - це чоловіки, а 70% - жінки”, - говорить Євгенія Близнюк, CEO & Founder Gradus Research.

Gradus також провів цікаве порівняння даних щодо того, що хочуть отримати чоловіки та жінки у подарунок, та що їм планують подарувати.

Що планують дарувати жінки: смачна їжа або вино, свої почуття та зізнання в коханні, себе та валентинку. Серед непопулярних подарунків: меблі, романтична подорож, тварина, спорт та знаряддя для спорту та побутова техніка.

Своєю чергою чоловіки найбільше хочуть отримати в подарунок: почуття коханої, смачну їжу і вино, валентинку та електроніку.

Що планують дарувати чоловіки: квіти, валентинку, свої почуття, себе та прикраси і ювелірні вироби. Серед непопулярних подарунків: меблі, романтична подорож, спорт та знаряддя для спорту та екстремальні розваги.

Жінки найбільше очікують від своїх половинок: квіти, свої почуття, романтичну вечерю в ресторані та смачну їжу та вино.

Повний звіт ви можете знайти за посиланням: https://gradus.app/uk/open-reports/.

Дослідження було проведене соціологічною компанією Gradus Research методом самозаповнення анкети в мобільному додатку. Онлайн-панель Gradus відображає структуру населення міст розміром більше 50 000 жителів у віці 18-60 років за статтю, розміром населеного пункту і регіону. Період проведення поля: 9.02.2021 року, розмір вибірки: 1000 респондентів.

За матеріалами прес-релізу

Обговорити з іншими читачами:
Погода