Що купують і скільки витрачають українці наприкінці року

Листопад-грудень — активний період сезонних покупок і підготовки до Нового року. Однак цьогоріч настрої серед покупців дещо відрізняються, а найчастіше цікавляться товарами для створення домашнього затишку та комфорту. Більше про купівельні вподобання українців наприкінці 2022 року — в аналітиці OLX.

Коментарі 743
Фото: depositphotos.com
Фото: depositphotos.com

Наприкінці року українці найбільше цікавляться товарами в категоріях “Дім і сад” та  “Мода і стиль”. Так, у період з 20 листопада по 13 грудня користувачі OLX понад 3,3 мільйона разів відгукувалися на оголошення про товари для дому і 2,3 мільйона разів цікавилися покупкою одягу та аксесуарів. У порівнянні з минулим роком інтерес до цих категорій зріс на 42% і 9% відповідно. А от попит на дитячі товари — навпаки — знизився на 14% відповідно до показника 2021 року та склав 1,8 мільйона відгуків.

Щодо асортименту товарів, то упродовж 20 листопада — 13 грудня кількість оголошень у категоріях була наступною:

 1. Мода і стиль — 3,43 млн;
 2. Дитячий світ — 3,42 млн;
 3. Дім і сад — 1,65 млн;
 4. Хобі, відпочинок і спорт — 1,58 млн.

Якщо деталізувати, що саме найбільше цікавило покупців у цих категоріях, то лідирують за кількістю відгуків дитячий та жіночий одяг, а також іграшки.

П’ятірка найпопулярніших товарів

Дані OLX

Товар Кількість відгуків (20.11.22 — 13.12.22)
Дитячий одяг 853 тис.
Жіночий одяг 633 тис.
Іграшки 476 тис.
Чоловічий одяг 378 тис.
Предмети інтер’єру 189 тис.

При цьому, з-поміж предметів інтер’єру найбільше зріс попит на світильники — майже вчетверо. Більш, ніж у 5 разів зросла популярність спортивних речей як серед жінок, так і серед чоловіків. У понад 2 рази зріс попит на жіночий домашній одяг, а також на чоловічі светри та кофти.

Що купували і скільки витрачали українці наприкінці року

Упродовж 20 листопада-13 грудня середній чек покупки з OLX Доставка склав 786 гривень. Торік ця сума була на 257 гривень нижчою. При цьому, найбільше українці витрачали на товари для хобі, відпочинку та спорту — в середньому 1 500 гривень. Середня вартість замовлення в категорії “Дім і сад” склала 1 186 гривень, а покупка одягу та дитячих речей обходилася в близько 569 та 606 гривень відповідно.

Водночас, найвищий середній чек покупки був серед таких товарів:

 1. Музичні інструменти — 3 337 грн;
 2. Дитячі автокрісла — 1 508 грн;
 3. Наручні годинники — 1 300 грн;
 4. Дитячі коляски — 1 003 грн;
 5. Дитячі меблі — 974 грн.

Побільшало замовлень із категорії “Подарунки”

Також цьогоріч українці робили більше замовлень у розділі “Подарунки”. За даними OLX Доставка, кількість угод зросла втричі відповідно до аналогічного періоду 2021 року. Так, найчастіше користувачі замовляли:

 • подарункові коробки та пакування (середній чек 317 грн);
 • подарунки для чоловіків (522 грн);
 • подарунки для жінок (488 грн);
 • подарунки на Новий рік (389 грн);
 • подарунки ручної роботи (532 грн).

Правила безпечних покупок в Інтернеті

Враховуючи постійне зростання кількості онлайн-покупок, не зайвим буде нагадати про базові правила кібербезпеки, які допоможуть розпізнати та вберегтися від шахраїв в Інтернеті:

 1. Ретельно читайте правила роботи сервісу та послуг, де плануєте продавати чи купувати товари.
 2. Обговорюйте умови угоди лише в офіційному чаті онлайн-майданчика та не переходьте за сторонніми посиланнями.
 3. Не розголошуйте платіжні та персональні дані стороннім особам і не розміщуйте їх у публічному полі. Якщо ви продаєте товар, то 16-значний номер картки — єдине, що можна вказувати під час угоди. Якщо купуєте, звертайте увагу на адресу сайту та платіжну форму, в яку вводите свої дані для оплати. До речі, перевірити справжність посилання можна на освітньому сайті Онлайн[за]хист.
 4. Обов'язково оглядайте товар у поштовому відділенні. Наприклад, з послугою OLX Доставка ви можете відмовитись від товару, якщо він вам не підійшов, і тоді ваші кошти автоматично повернуться на ваш рахунок,  а пакунок буде доставлений назад продавцеві безкоштовно.
 5. Повідомляйте про спроби шахрайства у Кіберполіцію.

За матеріалами пресрелізу

Обговорити з іншими читачами:
Погода