Що потрібно знати про криптовалюту – 10 оригінальних фактів

Популярність цифрових валют зростає з кожним місяцем.

Коментарі 638 промо

На це є безліч причин, серед яких стабільно високий курс біткоїна, швидкість та безпека транзакцій, поява надійних альткоїнів та впровадження крипти у реальне життя.

При цьому в тій же Україні залишилося чимало людей, які практично нічого не знають про криптовалюти і все ще вважають її далеким майбутнім. Ми пропонуємо ознайомитися з деякими фактами, що дозволять краще познайомитись із цифровими грошима.

Технічні факти про криптовалюту

Ось кілька коротких тез про крипту:

  • транзакції за участю криптовалют не піддаються фізичному контролю, а безпеку процесу забезпечує автоматична перевірка технологією блокчейн;
  • хоча у вільному доступі перебуває безліч криптовалют, проте більшість BTC і альткоїнів перебувають у руках 1000 користувачів;
  • попри розвиток технології блокчейн по всьому світу, не всі країни прийняли нову реальність: наприклад, у Китаї криптовалюта вважається поза законом;
  • з кожним днем у світі стає дедалі більше криптовалютних банкоматів, сьогодні їх кількість перевищує 3000;
  • у транзакціях бере участь менше третини активів, тоді як решта цифрових монет зберігається у гаманцях інвесторів.

Це була лише затравка, далі підуть докладніші факти.Ще 5 історій про криптовалюту

Якщо факти, що представлено вище, ви могли знати, то деякі з цих історій будуть вам точно невідомі:

  • ніхто не знає ім'я творця біткоїна;
  • кількість BTC не може перевищити 21 млн. монет;
  • британець Джеймс Гауеллс викинув жорсткий диск, на якому зберігалося $212 млн;
  • блокчейн-інженер Ласло Ханець заплатив за дві піци 10 000 BTC;
  • на сьогодні у світі налічується понад 7000 криптовалют.

Усьому світу відоме ім'я Сатоші Накамото, який є творцем біткоїна, проте реальну особу розробника встановити досі не вдалося. Є безліч версій, хто це у реальному житті. Одні вважають, що за маскою Накамото ховається австралійський бізнесмен Крейг Райт, інші схиляються до Доріана Накамото з Каліфорнії. Також існує версія, що біткоін є спільною розробкою брендів з Азії, серед яких Samsung, Toshiba, Motorola та Nakamichi.

Ким би не був Сатоші Накамото, він унеможливив випуск понад 21 млн. монет, що дозволить тримати високий курс біткоїна. Згідно з прогнозами криптовалютних аналітиків, останній токен буде випущений у 2140, а всі надлишки будуть видалені за допомогою спеціального алгоритму.

Джеймс Гауеллс поплатився $212 млн через несерйозне ставлення до криптовалюти. Він викинув жорсткий диск, де зберігалося 7500 BTC. Коли британець зрозумів свою помилку, шукати вінчестер було неможливо. Він навіть намагався заплатити міській раді 70 мільйонів, щоб ті здійснили розкопки на сміттєзвалищі, але ті відмовили.

Багато хто з нас знає, що Ласло Ханець купив дві піци за 10 000 BTC, але небагатьом відомо, що він був одним із людей, які розвивали першу криптовалюту. На додаток він приклав руку до можливості майнінгу на GPU та додав підтримку MacOS для перших клієнтів BTC.

На сьогодні у світі існує понад 7 млн альткоїнів. Серед них є як безликі проєкти, так і оригінальні криптовалюти, що можна отримати за фізичні тренування або заправку електрокарів. Скільки ще цікавого принесе нам технологія блокчейн?

Обговорити з іншими читачами:
Погода