Шольц, звільніть леопардів: українські креативники запустили вірусний флешмоб

Поки Україна чекає на рішення Німеччини щодо передачі танків Leopard 2, офіційна сторінка України в Instagram запустила флешмоб #FreeTheLeopards. Щоб взяти в ньому участь, потрібно поділитися фотографією в одязі з леопардовим принтом і додати гештег.

Коментарі 862

20 січня на авіабазі «Рамштайн» відбулася восьма зустріч Контактної групи з питань оборони України. Цього разу її присвятили постачанню Україні німецьких танків Leopard 2. Серед усіх країн, що були присутні на зустрічі, рішення не підтримала лише Німеччина, заборонивши зокрема реекспорт техніки. Тепер питання передачі «леопардів» має розв’язати канцлер держави — Олаф Шольц.

Небажання уряду підтримувати Україну танками обурило не лише українців, а й жителів Німеччини. Тому того ж дня під Бундестагом відбулася акція протесту з головним гаслом «Звільніть леопардів!».

Воно стало популярним також поза межами Німеччини й 22 січня офіційна сторінка України в Instagram запустила флешмоб:

«Про леопардовий одяг давно забули, але зараз настав час переглянути свій гардероб. Одягніть свій улюблений леопардовий одяг і опублікуйте селфі з #FreeTheLeopards», — йдеться в дописі.

Користувачі соцмережі та українські компанії швидко підхопили його. Лише за добу в Instagram з’явилося понад 5480 дописів із гештегом #FreeTheLeopards. А ролик, який для @ukraine.ua створила креативна агенція Bickerstaff.734, переглянули вже 3,5 мільйони людей.

Своїми фото в «леопарді» флешмоб також підтримали німецький стиліст Френк Вайльд, Джамала, TVORCHI, Андрій Бєдняков, Леся Нікітюк  та інші українські зірки. Не встояло осторонь і Генеральне консульство України у Стамбулі.

«Звільняти леопардів» взялися й у Twitter.

Апдейт

Після місяців дебатів Німеччина таки наважилася передати Україні танки Leopard 2. Це рішення ухвалили у вівторок ввечері.

Але флешмоб не зупиняється і продовжує віруситись. Під гештегом #FreeTheLeopards в Instagram уже 9200+ постів. А сам ролик до флешмобу подивилися вже 4,3 мільйони користувачів.

За матеріалами пресрелізу

Обговорити з іншими читачами:
Погода