Штучний інтелект загрожує людству повним вимиранням: історик застерігає уряди

Чи зможе колись штучний інтелект взяти гору і знищити нас усіх? Наприклад, як це зробив Skynet у відомій франшизі "Термінатор". Дискусія ця сьогодні є доволі бурхливою і думки експертів досі дуже розділені

Коментарі 2981

Філософ та історик Еміль Торрес пише у The Washington Post, людство повинно бути дуже стурбованим. Особливе занепокоєння Торреса полягає у тому, що штучний суперінтелект (ASI) – штучна сила, яка значно перевищить когнітивні здібності людства – може стати причиною нашого вимирання, оскільки ми просто не зможемо передбачити чи контролювати його дії.

Що, якщо ми запрограмуємо ASI для встановлення миру у всьому світі, і він зламає урядові системи, щоб запустити будь-яку ядерну зброю на планеті, вважаючи, що якщо немає людини, більше не може бути війни? Так, ми могли б явно запрограмувати його не робити цього. Але як щодо плану Б?– написав Торрес.

Звичайно, існує чимале таке "якщо". Невідомо чи ця технологія взагалі коли-небудь існуватиме. Торрес вважає, що це можливо, однак, враховуючи "експоненціальний прогрес в обчислювальній техніці", та його потенційну значущість, ми повинні бути стурбовані.

"Успіх будь-якого з цих проєктів був би найважливішою подією в історії людства. Раптом до нашого виду на планеті приєднається щось розумніше за нас", – написав історик.

Ворог, який нам не по зубах

Створення такого інструменту, як штучний суперінтелект може допомогти нам вилікувати такі хвороби, як рак чи хворобу Альцгеймера, може навіть вдасться подолати екологічні проблеми. Разом з тим, на думку Торреса, ми можемо отримати нездоланного ворога, який обернувся проти нас вирішивши знищити людство.

Історик вважає, що дослідження штучного інтелекту потрібно сповільнити або навіть призупинити. І якщо дослідники не приймуть такого рішення, уряди повинні прийняти це за них.

Останні новини у галузі штучного інтелекту


Можливо, щодо штучного суперінтелекту і справді варто перейматися, однак зараз рівень розвитку цієї технології перебуває лише на початковому етапі. Наразі це дуже зручний інструмент, який допомагає виконувати різні задачі.   
  • У Франції, наприклад, влада застосувала алгоритми на базі штучного інтелекту для пошуку незаконно збудованих басейнів. Цей захід приніс державній казні додаткові 10 мільйонів євро.
  • У Великій Британії стартап використовує штучний інтелект для того, щоб рідні могли поспілкуватися з померлими. Так, родичі та близькі Марини Сміт змогли поспілкуватися з нею востаннє саме завдяки можливостям штучного інтелекту.
  • Тим часом вчені з університету Чикаго представили алгоритм, який точно прогнозує ймовірність правопорушень. У ході випробувань у восьми американських містах він показав, що здатний вгадувати, де і коли буде порушено закон, до 90% випадків.

За матеріалами tech.24tv.ua
Обговорити з іншими читачами:
Погода