Скільки цьогоріч коштує придбати вишиванку

З початку повномасштабної війни вишиванки набули ще більш сакрального значення для українців. Це не просто красивий одяг, а національний символ вишитий нитками на полотні.

Коментарі 1060
Фото: https://depositphotos.com/
Фото: https://depositphotos.com/

Одним із днів у році, коли українці вбираються у свої вишиті сорочки та сукні є День Вишиванки. Свято не має постійної дати, але завжди випадає на третій тиждень останнього місяця весни, цьогоріч це 18 травня. 

Спеціалісти OLX поділились статистикою про те, як змінювався попит на вишиванки серед українців за останні роки, які міста лідирують за кількістю запитів на вишиті сорочки та скільки коштів цьогоріч у середньому потрібно віддати за вишиванку.

За останні роки кількість придбаних вишиванок в Україні стрімко зросла. За статистикою сервісу OLX Доставка станом на квітень 2023 року, понад 2 тисячі українців скористались послугою та придбали вишиті сорочки, тоді, як, у 2021 їх кількість складала всього 320. 

Значно збільшилась на платформі й кількість відгуків на оголошення про купівлю вишиванок: майже 30 тисяч відгуків у 2023 році проти 7 тисяч у 2021.

Виходячи з усіх оголошень на платформі, середня вартість вишиванки зараз становить приблизно 1 300 грн.

Лідерами за кількістю пропозицій на вишиванки є Київ, Львів, Івано-Франківськ та Коломия. Останнє містечко на Івано-Франківщині найбільше славиться широким вибором вишиванок, тому найбільший попит на платформі OLX мають вишиті сорочки саме з Коломиї: з 2021 року кількість відгуків на оголошення зросла майже у три рази і зараз цифра становить понад 1 300. 

Значно збільшився попит на вишиванки також і в столиці. У 2021 кількість охочих купити вишиту сорочку була невелика – менше 200 відгуків отримали оголошення на платформі OLX. Наразі кількість відгуків від користувачів про покупку вишиванок в Києві понад 1000 і це, безумовно, чудова тенденція.

Українці одягають вишиванки на свята й щодня, роблять обов'язковим атрибутом гардероба та популяризують у світі. Очікуємо, що цьогоріч на День Вишиванки все більше людей одягне цей національний одяг, як символ любові до країни, поваги до культури, історії та віри в перемогу.

За матеріалами пресрелізу 

Обговорити з іншими читачами:
Погода