«Смілива» дати відсіч насиллю: «Фонд Маша» допомагатиме дівчатам-підліткам

Фонд Маші Єфросиніної відкриває новий напрямок роботи: «Фонд Маша. Підлітки» і одразу запускає флагманський проєкт.

Коментарі 1019

«Фонд Маша» бере під крило найбільш незахищені категорії населення. Ми допомагаємо жінкам та дітям у проєктах «Незламна мама» (офлайн-програма психологічної реабілітації та наступна онлайн-підтримка), «Від великих сердець – для маленьких» (збір коштів на бокси з усім необхідним на місяць життя дитини). Надаємо гуманітарну та психологічну допомогу. У жовтні Фонд відкриває новий напрямок роботи – допомога і підтримка дівчат-підлітків.

– Усі ми, дорослі жінки, колись були підлітками, і пам’ятаємо, скільки небезпек приховує у собі цей вік. За даними Центру гідності дитини Українського католицького університету, 23% українців знають, що таке сексуальне насильство та домагання, – каже засновниця Фонду Маша Єфросиніна. – Мета нашого нового напрямку – це попередження насильства серед дівчат-підлітків. Ми навчимо їх бути сміливими. Саме таку назву – «Смілива» – має наш новий проєкт, який включає в себе заняття з самозахисту та психологічну допомогу для дівчат-переселенців. Ми хочемо навчити підлітків помічати перші «дзвіночки» насильства, вміти обороняти особисті кордони. Це допоможе в майбутньому зменшити кількість жертв домашнього насилля, що і є головним завданням нашого Фонду.

Ще однією метою проєкту «Смілива» є така важлива для переселенців соціалізація. Спілкування в групі допоможе дівчатам, які втратили всі соціальні зв’язки, змушені йти до нової школи та шукати нових друзів.

Вчити дівчат сміливості будуть професійні тренери з самооборони та підліткові психологи, які мають досвід роботи з жертвами будь-якого виду насильства. Навчання для тих, хто втратив житло і вимушений з нуля будувати своє життя в іншій області, буде безкоштовним.

У жовтні «Фонд Маша» запускає три пілотні групи проєкту в Києві. На меті – розширення «Сміливої» в різних регіонах України. А також — курс самооборони для жінок, які стали жертвами домашнього насильства.

Умови участі в програмі «Смілива»:

  • вік 12 – 18 років
  • неможливість повернутися додому, через небезпеку обстрілів/втрату житла   

*участь у всіх заходах програми обов'язкова

Заповнюйте анкету за посиланням.

За матеріалами пресрелізу

Обговорити з іншими читачами:
Погода