Спільні продукти, NFT та софт: як робити успішний инфлюенсер-маркетинг у 2022

Influencer-маркетинг у 2022 — обовʼязкова частина маркетингових витрат та значна складова рекламного бюджету багатьох компаній як по всьому світу, так і в Україні. Інструмент укорінився, і споживачі вже встигли отримати «синдром рекламної сліпоти» і в каналах блогерів. Тож питання «Як зробити свої дії в Influencer-маркетингу більш ефективними у 2022 році?» наразі актуальне.

Коментарі 7838

Нестандартні прояви

Які креативні речі можуть захопити ваших користувачів у 2022 році? Один із способів прояву це NFT, хайп навколо якого не згасає вже кілька місяців. Віртуальні речі, яких не можна торкнутися, але які дуже хочеться мати. Все почалося з ігор, коли ми купували мечі та атрибути, щоб апгрейдити свого героя — тепер це все прийшло до нас у маркетинг.

Сьогодні кросівки, які виставили на аукціон, було розпродано лише за 7 хвилин. Віртуальна річ, яку ви ніколи в житті не зможете вдіти, понад 600 людей купили за $3,1 млн. Мова про бренд віртуальних кросівок RTFKT Studios, який у колаборації з 18-річним крипто-художником FEWOCiOUS розробив унікальний дизайн та виставив кросівки на продаж у цифровому світі. Про що це свідчить: бренди можуть співпрацювати з художниками та інфлюєнсерами NFT-світу, який стає дедалі більшим з кожним днем.

Спільні продукти з блогерами

Формат амбасадорства можна модернізувати та піти далі — зробити спільний проєкт чи продукт із блогером. Як, наприклад, це зробив McDonald's, випустивши кастомізоване меню з Настею Івлєєвою та зіркою TikTok Данею Мілохіним. У рамках колаборації також була створена колекція мерчу, як ще одне джерело доходу.

Ще один приклад — міні-колекція чоловічої косметики від дизайнера Артемія Лебедєва та бренду Organic Kitchen. Компанія запропонувала блогеру самостійно вибрати активні компоненти, властивості, аромат, назву й навіть дизайн продуктів. Лебедєв представив шампунь і гель для душу «з екстрактом здорового глузду».

На цьому тренді можна їхати весь 2022 рік. Якщо у вас є бюджет і ви можете робити колаборації кілька разів на рік, тоді ваш бренд буде помітним в інфополі.

Біржі для роботи з інфлюєнсерами

У 2017 році Forbes писав: якщо ви хочете вбити influencer-маркетинг, ви повинні його автоматизувати. Це дасть неефективні, але часті виходи без будь-якої віддачі. Та це було чотири роки тому. За даними Statista, обсяг світового ринку influencer-маркетингу з того часу збільшився у 4,5 раза І з кожним роком ми бачимо, як зростає рівень інвестицій у цей напрям і збільшується попит, тому зараз без софту ніяк.

Спростити роботу із блогерами допомагають біржі. Це дуже старий підхід, який у influencer-маркетингу просто переосмислили. Як це працює? Якщо вам потрібно зробити масову комунікацію, ви заходите на платформу, ставите завдання, вказуєте фіксований прайс та описуєте, якого типу блогери вам потрібні. За заданими критеріями сервіс підбирає пул блогерів та розсилає їм пропозицію. Хто першим погодився, той і застрибне у потяг.

В Україні є дві платформи, які справді працюють — BloggerMall та Solar Staff. Вони допоможуть знайти нішевих мікро та нано блогерів, про яких ви можете навіть не знати. Також ви можете зафіксувати бюджет — не буде непередбачених видатків. Надіслати технічне завдання можна у самому кабінеті, не переходячи до соціальних мереж.

Крім того, біржа — чудове джерело для пошуку нішевих блогерів. Одним із прикладів успішного використання біржі є наш проєкт для Henkel, який потребував не відомих блогерів-мільйонників, а нішевих лідерів думок. Ініціатива проходила у певних містах, що важливо, адже серед завдань блогера було відвідування локацій. За допомогою біржі ми швидко знайшли інфлюєнсерів з потрібними нам гео та аудиторією.

Але не обійтися без підводного каміння. Наприклад, не всі платформи дозволяють перевіряти креатив, як це робить GetBlogger, де ви можете спершу затвердити знятий блогером ролик. Біржі живуть завдяки комісії, яка зазвичай лягає на плечі блогерів, тому останні завищують рейт. До того ж на таких платформах обмежений функціонал та майже відсутня аналітика.

Аналітика за допомогою софту

Деякі сервіси пропонують те, чого не вистачає біржам — аналітику. У 2022 році без сервісів, що аналізують дані, ніяк. Ти або аналізуєш і відцифровуєш проєкти, або працюєш неефективно. Охоплення, соціально-демографічні дані аудиторії, відсоток залученості — це лише деякі показники, які охоплює такий софт.

Задаючи важливі параметри, такі як кількість передплатників, тематика, відсоток залучення аудиторії тощо, ми отримуємо готову вибірку для наших ключових клієнтів. На цьому ми справді економимо час, але потім обов'язково вручну фільтруємо те, що нам важливо.

Серед інших плюсів сервісів: рейтинги блогерів певного напряму, зручний пошук за фільтрами та глибока аналітика профілю. Завдяки останній ви можете переглянути інші рекламні прояви на сторінці, не перевіряючи вручну весь профіль. Ще одна крута функція — можливість подивитися, у якого блогера накручена аудиторія. Також сервіси дозволяють порівняти одного блогера з іншим, щоб обрати найкращого.

Та рідко всі ці опції зібрані в одному софті. Щось ви можете зробити в HypeAuditor, щось у LiveDune, а щось тільки у Yoloco. Кожен із них коштує близько $200-400 на місяць. Щоб бути на хвилі, потрібно щомісяця витрачати в середньому тисячу доларів. Та всі наші проєкти ми реалізуємо за допомогою моніторингу, тому вкладення окупаються. На регулярній основі Twiga Digital Ukraine використовує LiveDune, trendHERO, HypeAuditor. Наприклад, для Snickers Creamy ми підбирали блогерів виключно у рейтингах lifestyle та фан за допомогою сервісу LiveDune. Для Lay's ми шукали нішевих блогерів: коментаторів, футбольних фанатів та людей, які знаються на футболі. І за допомогою програм і платформ це було зробити значно легше та швидше.

Підбиваємо підсумки

2022 рік стане роком, коли influencer-маркетинг стане сильнішим, ніж будь-коли. Слідуйте трендам, шукайте нові рішення і користуйтесь софтами з аналітикою, та вкладайте ще більше енергії та коштів у цей напрям. І тоді він працюватиме на вас.

Авторка: Наталія Соколик, Managing Director TWIGA Digital Ukraine.

sostav.ua

Обговорити з іншими читачами:
Погода