Спільноти для натхнення: кейс чаїв Curtis

Постійні покращення – це те що дозволяє відомим брендам вигравати в конкуренції за прихильність споживачів у соцмережах й підвищувати продажі. В центрі уваги всі складові контент-стратегії: від концепції спільнот до тіні продукту у крафтовому фото. Хто перший це зробить – отримує перевагу. Як бренд Curtis, що наважився на покращення своїх сторінок у Facebook та Instagram і досяг вагомих результатів.

Комментарии 1022

Завдання бренду

Бренд Curtis – це чай з яскравими та різноманітними трендовими смаками високої якості.

У колекції чаю Curtis – унікальні багатокомпонентні купажі кращих сортів листового чаю зі шматочками фруктів, ягід, пелюстками квітів, тому кожен може знайти щось собі до смаку.

А яскравий гармонійний смак і дивовижний аромат зачарують з першого ковтка і подарують незабутні хвилини справжньої насолоди від чаювання!

Команді комунікаційного діджитал-агентства New Strategies Group належало донести всі ці дивовижні характеристики чаю Curtis підписникам спільнот бренду в соцмережах і продовжувати досягати наступних цілей:

● Будувати знання про продукцію Curtis і його новинки

● Активно працювати з залученням аудиторії до спільнот

● Мотивувати українців зробити покупку

Аналіз сторінок бренду, а також його основних конкурентів допоміг з’ясувати команді агентства як це зробити краще.

У пошуках вдосконалення

Заглибившись у вивчення сторінок основних гравців ринку чаю, бренд-команда виявила, що Сurtis, як і більшість його конкурентів, грають на території натхнення і яскравих смаків.

Серед сильних сторін бренду, що привертають увагу споживачів:

● Частина добре опрацьованих Flatlay – фотографії з видом зверху на композицію невеликих предметів, які розміщені на столі або на іншій плоскій поверхні;

● Чудові фанові механіки в сторіс, що особливо актуальні в епоху сильного медіатиску на споживачів.

Попри гарних Flatlay-фотографій і сторіс, тексти спільнот і візуальний стиль могли б бути покращеними.

Взявши до уваги результати дослідження, команда New Strategies Group вирішила зробити спільноти Curtis найкращими за всіма статтями в SMM:

● 95% візуального контенту зробити крафтовим.

● Зберегти високу якість фотографій та інтегрувати їх у яскравий візуальний стиль.

● Скоротити довжину текстів до 250 знаків і 3-4 абзаців, вдосконаливши їхню структуру та оформлення.

● Збільшити кількість сторіс до 9 на місяць.

Таким чином бренд Curtis зміг би диференціюватися від конкурентів на рівні дизайну і копірайту та привернути увагу споживачів до своєї продукції.

Проте змісту без фабули не існує. Перед тим як приступити до запланованих дій, бренд-команда NSG мала розробити концепт спільнот.

На території натхнення

Ми вирішили залишатися на території натхнення, адже вона цілком збігалася з основними комунікаційними повідомленнями бренду Curtis — яскраві смаки та аромати, природна користь та естетичне задоволення, що отримують українці під час споживання чаїв бренду у моменті. Тому в спільнотах ми розповідали читачам не тільки про продукцію бренду, а й про те, як бути щасливим та ефективними кожного дня, насолоджуватись своїм Tea-moment, — розповідає Алла Март, Head of SMM New Strategies Group.

Тон оф войс зазвучав відповідно: тепло, дружньо й вишукано, як бесіда під час Five o’clock Tea.

Тексти постів скоротили до 250 знаків і додали до них запитання до читачів, а частину інформації про продукти винесли на віжуали.

 Нові рубрики у контенті

Оновлений концепт допоміг структурувати контент та звести його до трьох рубрик:

Tea moment. В рамках цієї рубрики ми розповідали про моменти задоволення смаком чаю та можливості побути на самоті з собою.

Такі моменти потрібні кожному з нас. Адже це час для емоційного перезавантаження, який належить тільки нам. У рубриці ми надихали та допомагали читачам спільноти створювати свої Tea-moment разом з продукцією Curtis.

Яскравий смак нових ідей. У рубриці ми генерили ідеї із різних галузей інтересів нашої ЦА. Наприклад, як зробити цікаву вечірку з друзями або досягати більшого у роботі чи хобі. При цьому кожна ідея набувала певного смаку чаю Curtis або його УТП.

Чайна користь. Окрім насолоди смаком та ароматом наша аудиторія шукала інформацію щодо додаткових переваг, що надають ті чи інші інгредієнти чаїв. Одні бленди заспокоюють, інші навпаки — підвищують енергійність. У цій рубриці ми розповідали про це докладніше, щоб споживачі жили у балансі та залишалися здоровими, активними та дбайливими до себе, інших та світу в цілому.

Візуальний стиль

До створення візуального стилю ми підійшли особливо ретельно, адже саме на нього ми робили ставку у конкуренції за увагу споживачів у соцмережах, — розповідає Олексій Бондаренко, креативний директор New Strategies Group.

Відштовхнувшись від позиціювання Curtis, наші дизайнери перетворили спільноти на справжню чарівну країну, де кожний пост був доведений до досконалості.

Геометричні елементи підкреслили продукт та посилили єдиний стиль комунікації, а кожна анімація передавала ту саму магію чаю, яка могла заспокоїти або зарядити енергією.

Глобальний контент ми також інтегрували у новий візуальний стиль, щоб не просісти у впізнаваності контенту.

Щодо локального контенту, то він створювався виключно на фото та відео, зроблених нашою продакшн-командою.

Просування спільноти

У просуванні команда New Strategies Group діяла згідно з такою тактикою:

Ставили на промо всі пости без винятку, щоб підтримувати постійну активність у спільноті та збільшувати органічне охоплення аудиторії.

Бюджет на охоплення і залучення розподіляли рівномірно. Ставка на залучення дозволила збільшити кількість лайків, шерів та коментарів під постами, а ставка на охоплення — знизити ціну на контакт з контентом і посилити знання серед аудиторії.

Кожен пост просували на однакову суму, щоб вивести бенчмарки за охопленням та залученням для кожного посту та мати уявлення, які пости спрацювали добре, а які ні.

Результати

Зміни у контенті та стратегії просування спільноти добре позначилися на загальних результатах. За 8 місяців спільноти бренду Curtis у Facebook та Instagram охопили понад 3,8 млн українців та залучила понад 1 млн осіб.

Партнерство New Strategies Group з брендом триває, тому незабаром у спільнотах з'являться нові надихаючі пости, привабливі Flatlay-фотографії та цінні поради щодо гармонійного, яскравого життя разом з чаями Curtis. 

За матеріалами прес-релізу

Обсудить с другими читателями:
Погода