SpaceX Ілона Маска подала в суд на українську компанію і хоче відібрати її ім’я

Американська компанія SpaceX (Space Exploration Technologies Corp.) подала позов на українську компанію ТОВ «Старлінк» та на Укрпатент.

Коментарі 1178
Фото: depositphotos.com
Фото: depositphotos.com
Провадження по справі було відкрите 24 жовтня.

SpaceX хоче достроково припинити дію торговельної марки «Старлінк» — Starlink.

Виявилося, що український однойменний бренд Starlink існує вже дуже давно. Заявку на її реєстрацію українська ТОВ «Старлінк» подала, згідно з даними реєстра торгівельних знаків, ще у березні 2010 року. А сама реєстрація знаку відбулася у лютому 2011.
Нагадаємо, що дочірня компанія американської Starlink з’явилася в Україні у квітні 2022 року. Вона має назву ТОВ «Старлінк Юкрейн». Також після початку війни Starlink почав надавати в Україні послуги супутникового інтернету.

Засновником ТОВ «Старлінк» є Сергій Дулицький. Ми зв’язалися з ним. Сергій розповів, що юристи Маска вийшли на нього десь рік тому, ще до початку війни. Вони вимагали віддати на користь американського Starlink торговельну марку. Причина: «Starlink — це всесвітьно відомий бренд. Тому віддайте».

Які бренди має SpaceX в Україні

Відомо, що SpaceX в Україні ще у 2020 році подав на реєстрацію бренд SpaceX Starlink. Права на нього він отримав у серпні цього року.
Також у цьому році SpaceX подав в Україні на реєстрацію ще однієї торгівельної марки — SpaceX by Starlink.
Сергій Дуліцький розповів, що його компанія надає IT-послуги та надає їх під брендом StarLink вже дуже давно — більше 14 років. Сама компанія ТОВ «Старлінк» зареєстрована, згідно реєстру, ще у 2009.

Starlink — це послуга супутникового Інтернету від SpaceX, яка працює на низькій навколоземній орбіті (LEO). Starlink був вперше анонсований у 2015 році, а почав пропонувати послуги клієнтам у 2020 році.

Сергій Дулицький каже, що не хоче просто так віддати свою назву американській компанії. «Ми ж не винні в тому, що обрали таку назву. До речі, ще задовго до того, як з’явився сам Starlink», — підкреслює він.

Засновник української компанії допускає, що може піти на переговори зі SpaceX, але на умовах того, що остання компенсує його фірмі втрати, пов’язані з відмовою від бренду. Він підкреслив, що по цьому імені його бізнес знають клієнти, багато років на цьому домені працювала пошта і так далі.

Перше засідання по справі назначение, за інформацією Сергія, на 8 грудня.

За матеріалами https://dev.ua/
Обговорити з іншими читачами:
Погода