«Список літератури на літо» - підбірка онлайн-освіти з Digital від Havas Media Ukraine

Найцінніше, що кожна людина може зробити для себе в житті – прийняти свідоме рішення про постійне самовдосконалення. Без саморозвитку досягти значущих результатів практично неможливо, тим паче в Digital, який стрімко змінюється з кожним днем. Марина Захарова, Digital Head Havas Media Ukraine, видокремила з усього океану освітніх курсів та вебінарів найкорисніше та підготував підбірку, яка стане у нагоді всім тим, хто цікавиться Digital і хоче підвищити свій професійний рівень.

Коментарі 1559
Фото: depositphotos.com
Фото: depositphotos.com

Google Digital Workshop

На платформі Google Digital Workshop на сьогоднішній день доступно 19 безкоштовних онлайн-курсів українською мовою для початківців за різними категоріями (цифровий маркетинг, кар’єра, бізнес та особистий розвиток), серед яких 15 – від Google та 4 у партнерстві зі світовими лідерами онлайн-освіти, а саме FutureLearn, The Open University, OpenClassrooms і Goodwill Community Foundation.

  • У першу чергу від Google рекомендуємо акредитований організацією Interactive Advertising Bureau (IAB) та The Open University комплексний курс "Основи цифрового маркетингу". Він складається з 26 модулів, що містять вправи та реальні приклади, які допоможуть легко застосувати здобуті знання на практиці. Після успішного проходження курсу можна отримати та завантажити сертифікат у форматі PDF або відразу додати його у свій профіль LinkedIn і в резюме.
  • Курс “Ефективне налагодження зв’язків” від FutureLearn та The Open University дасть знання як налагоджувати зв’язки та створити персональний бренд в Інтернеті та реальному світі.
  • Курс “Ділове спілкування”від Goodwill Community Foundation містить поради, що допоможуть навчитися писати зрозуміло, стисло, просто, цікаво та по суті.
  • В курсі “Діліться ідеями за допомогою історій і візуалізацій” від OpenClassrooms розповідається, як привернути увагу аудиторії за допомогою розкадрувань, асоціативних карт, зображень та історій. А ще, як створювати ефективні, цікаві й дотепні презентації.
  • З курсу “Мистецтво публічних виступів” від OpenClassrooms можна дізнатися, що таке мова тіла, чому вона важлива під час публічної промови та як правильна підготовка допоможе гарно виступити перед певною аудиторією.

Skillshop від Google

Skillshop – це платформа для навчання початківців та досвідчених фахівців, на якій зібрані курси по роботі з професійними інструментами та рішеннями за такими лінійками продуктів Google (список курсів постійно розширюється):

Курси Skillshop дозволяють швидко набути нових знань у галузі онлайн-реклами, а потім перевірити себе, склавши підсумкові іспити. Після вивчення кожної теми у профілі з'являється сертифікат або інформація про досягнення. Матеріалів українською мовою поки нема, а англійською доступно 15 тематичних напрямків (Google Ads, Google for Education, Google Marketing Platform, Google Analytics, Google My Business, YouTube, Google Ad Manager, Waze Fundamentals E-Learning, Google AdMob, Authorized Buyers, Android Enterprise Academy, Applied Digital Skills, Grow with Google, Partner Operations, Inclusive Marketing Fundamentals for Agencies). Суттєво менше і з обмеженнями доступно російською. Наразі найпопулярнішу на платформі сертифікацію з Google Ads можна пройти в наступних шести категоріях:

Meta Blueprint

Meta, як і Google, має свою сертифікацію, безкоштовні курси та навчальні програми для самостійного освоєння матеріалів, які допоможуть розвинути маркетингові навички для роботи з Facebook, Messenger, Instagram та WhatsApp. Але на відміну від Google, у Meta всі сертифікати можна отримати тільки на платній основі і, якщо з першого разу не вдається скласти тест, то його повторне проходження оплачується додатково. Крім того, всі курси та іспити пропонуються англійською мовою з рівнем володіння не нижче Intermediate (українська та російська – недоступні). Корисним при підготовці до тестування може стати Study Guide від Meta, а також сторінка найпоширеніших питань про сертифікацію Certification FAQ. Зараз доступні для тестування вісім сертифікацій:

IAB Ukraine

Навчальний курс з SMM на YouTube від членів комітету SMM IAB Ukraine, буде цікавий усім, хто цікавиться SMM. Сам курс складається з наступних десяти онлайн-лекцій:

Крім цього освітні відео по додатковим темам (YouTube, Programmatic, Spotify, LinkedIn, Twitter, Gemius, Influencer marketing тощо) в Digital від IAB Ukraine можна переглянути на їх YouTube каналі.

Дія.Бізнес & Bazilik School

Вебінарний проєкт “Говорить бізнес. Де і як комунікувати під час війни” допоможе розібратись у каналах комунікацій та інструментах для просування бізнесів в Україні. Конспекти з онлайн-лекцій від експертів доступні за посиланням, а самі 16 вебінарів можна переглянути на YouTube каналі Дія.Бізнес:

Дія.Цифрова Освіта

Національна онлайн-платформа Дія.Цифрова Освіта пропонує вільний доступ кожному громадянину до навчання з цифрової та медіа грамотності за допомогою освітніх серіалів, які поступово та безупинно додаватимуться впродовж кожного року. Також тут можна скласти національний тест Цифрограм  і отримати відповідний сертифікат.

Бета-версія Цифрограму пропонує дати відповідь на 90 запитань. Завдання тесту систематизовані за сферами знань європейської рамки цифрових компетентностей для громадян DigComp 2.1., адаптованої українськими експертами (детальніше про методологію). Тест розрахований більш на загальну цифрову грамотність, а не на професійні знання але ми пройшли його з зацікавленістю. На платформі також можна знайти безліч матеріалів з громадсько важливих тем, наприклад, як протидіяти корупції, як протидіяти адмінресурсу тощо.

Наостанок, звертаємо увагу, що перед проходженням усіх тестів, там де вони є, необхідно буде авторизуватися на відповідних платформах. Це потрібно, щоб мати змогу зберегти свої результати та отримати сертифікати.

Все буде Україна! Все буде Digital!

Обговорити з іншими читачами:
Погода