Стікери, secret chat, боти: відкриваємо корисні можливості Telegram

Для більшості користувачів Telegram обмежується функцією швидкого відправлення повідомлень друзям, чатом із колегами та підпискою на новинні канали. Як месенджер може стати дієвим способом комунікації з аудиторією та як підвищити власну ефективність? Про можливості та тренди Telegram розповідає керівниця напряму "Цифрові технології" Інституту когнітивного моделювання Інна Гасяк.

Коментарі 5066

Інститут когнітивного моделювання займається соціальними технологіями та надає послуги у сфері соціальних комунікацій. Інакше кажучи, ми розробляємо стратегії, створюємо набір сигналів, які змінюють сприйняття певних проблем великими соціальними групами. Для того, щоб працювати з великими масами, нам завжди потрібно бути в курсі трендів та вміти ефективно користуватися сучасними інструментами комунікації. Тому на початку пандемії ми створили найбільший Telegram-канал України “Коронавірус_інфо”, аби надавати людям правдиву інформацію про ситуацію із захворюванням в Україні.

Цей месенджер був обраний нами через декілька причин:

  • швидкість;
  • функціонал;
  • інтерфейс.

Зараз Telegram не просто засіб для обміну особистими повідомленнями, а ціла комунікаційна платформа з контентом, ботами і крутими можливостями. У Telegram ви можете заснувати спільноту на сотні тисяч людей чи створити зашифрований secret chat, можете змінювати фон свого інтерфейсу або робити нагадування. Докладніше про можливості Telegram — читайте нижче.

Боти

Розпочнемо з них. Це спеціальні програми, що спрощують життя користувачів і виконують різні функції: отримання новин, переклад слів, пошук квитків на потяг і навіть торгівля акціями. У “Коронавірус_інфо” ми зазвичай користуємося ботами форматування тексту та ботом, який може запланувати публікації на потрібний час.

Ви навіть можете придумати власного бота, який буде виконувати все, що побажаєте. Але це вже тема для іншої великої статті.

Декілька потрібних усім ботів:

@TranslateMeRoBot

Той, хто допоможе вам у подорожах, на парах і скрізь, де потрібно перекладати з однієї мови на іншу.

@text4instabot

Бот, який розставляє абзаци для постів в Instagram. Дуже потрібна штука для тих, хто любить публікувати довгі тексти.

@andyrobot 

Бот, з яким вчити англійську тільки в радість.

@FlipIcoin_bot 

Бот на випадок прийняття важливих рішень, кидає монету та вирішує усі суперечки.

Календарне нагадування

Telegram також вміє надсилати нагадування у вигляді повідомлення. Більше не потрібно нотувати зустрічі у блокноті :-)  Щоб створити Telegram-нагадування, достатньо відкрити розділ “Вибране” і написати будь-який текст. Потім затиснути кнопку відправки і вибрати “Поставити нагадування” або “Set a Reminder”. Вказати потрібний час і натиснути “Відправити”. У зазначений термін месенджер надішле вам повідомлення з нагадуванням.

Secret chat 

Якщо вам хочеться конфіденційності, то і на такий випадок месенджер має рішення. З будь-яким користувачем Telegram ви можете створити чат, повідомлення якого будуть зникати. Щоб розпочати таку бесіду, відкрийте профіль потрібного користувача та натисніть на три крапки під фото профілю і виберіть “Почати секретний чат”.

Також можна надіслати файл, що самознищується через обраний час після перегляду.  Для цього вам потрібно у цьому ж секретному чаті додати файл через кнопку у вигляді скріпки, натиснути на сам файл і скористатись іконкою таймера та вказати час до зникнення. Відлік розпочнеться з моменту перегляду повідомлення. 

Безкоштовні стікери 

Стікери — це ще одна вагома причина, через яку варто користуватися Telegram, адже спілкування лише стікерами — це окремий вишуканий спосіб комунікації. Крім уже готових стікерпаків, ви можете зробити свої авторські стікери на будь-яку тему. Наприклад, стікери до запуску нового продукту чи для розкрутки бренду, чи навіть друзям у подарунок на день народження.

Для того, щоб зробити власний стікерпак, вам потрібно лише:

  • картинка-стікер, яка повинна вміщуватися в квадрат 512х512 (одна зі сторін обов'язково має бути 512 пікселів);
  • формат картинки png; 
  • прозорий фон; 
  • завантажити картинки через вебверсію або десктоп.

У Інституту когнітивного моделювання є також власні стікери, які стануть у пригоді як і в робочих чатах, так і в особистих переписках: https://t.me/addstickers/ICM_CoolStickers.

Власні GIF в Telegram

Крім стікерів, ви можете також зробити в Telegram авторські гіфки. Для цього слід натиснути на скріпку в листуванні з потрібним контактом, вибрати камеру і записати відео. Під час його збереження потрібно відключити звук на ролику, натиснувши на значок мікрофона. Тоді відео автоматично перетвориться в GIF-файл, а після відправки користувачеві буде циклічно відтворюватися по колу.

І наостанок декілька Telegram-каналів, на які ви точно повинні підписатися:

  1. Хріноновини

Канал про актуальні події в Україні та світі з унікальним стилем подачі інформації та відбірним гумором.

Із цим каналом ви 100% будете в курсі та в гарному настрої.

Кількість підписників: 20 846.

https://t.me/hrinovyny 

    2. Green Way (Тести з ПДР) 

На каналі щодня публікують тести з ПДР. Окрім можливості відповісти на питання численних вікторин та дізнатися правильну відповідь, є нагода почитати детальне роз’яснення та залишити питання викладачеві.

Кількість підписників: 34 064.

https://t.me/green_way_com_ua

     3. znoshka ukr 

Новини освіти, меми, лайфхаки, опитування та обговорення. Буде цікаво навіть тим, хто вже здавав ЗНО.

Кількість підписників: 25 966.

https://t.me/zno_kanal

      4. Ветер дует

Канал для тих, хто любить подорожі: тут круті маршрути, знижки на авіаквитки та тури в усі куточки світу.

Кількість підписників: 152 743.

https://t.me/veter_doit

sostav.ua

Обговорити з іншими читачами:
Погода