«Старобільськ — це Україна» — нове відео від Ukraїner із серії «Хоробрі міста»

«Хоробрі міста» — серія коротких відеороликів про українські міста, що перебувають під тимчасовою російською окупацією та героїчно чинять опір.

Коментарі 1804

24 лютого 2022 року почалося повномасштабне вторгнення Росії в Україну. Внаслідок героїчного опору українців план агресора — швидко захопити всю територію України або «взяти Київ за кілька днів» — провалився. Тоді окупанти прицільно атакували конкретні міста на cході та півдні України, знищуючи їхню інфраструктуру та тероризуючи населення.

Команда Ukraїner разом з партнерами та експертами вже другий місяць показує героїчні міста України та їхніх людей, які сміливо чинять опір окупантам. У межах серії «Хоробрі міста» вже вийшли відео про Нову Каховку, Бердянськ, Херсон та Маріуполь, цього разу увага на Старобільську — батьківщині Івана Світличного та Сергія Жадана.

  • Східне місто без шахт і промисловості. Місто торговців і хліборобів. Де в центрі пахне річкою і свіжістю. І чути жаб та солов'їв. А на околицях куди не глянь — жовта пшениця та блакитне небо.

З початку березня 2022 року Старобільськ перебуває під окупацією РФ. Місцеві мешканці зустріли окупантів спротивом: перегороджували дорогу р*російським танкам, виходили на мітинги з державними прапорами та співали гімн України. Донині партизани Старобільська продовжують вставляти палки в колеса окупаційній владі й не втомлюються нагадувати, що Старобільськ — це Україна.

 video

Над проєктом працювали:

Автор проєкту: Богдан Логвиненко

Сценарій: Юлія Найдиш

Звукорежисери: Михайло Закутский, Дмитро Кутняк

Диктори: Дмитро Нежельський

Монтаж відео: Павло Ковтун

Режисер: Микола Носок

Переклад сценарію: Марина Бакало

Продюсерка проєкту: Христина Кулаковська

Дослідниця: Наталка Вишинська

Редакторки: Наталія Понеділок, Аня Яблучна

Графічні редакторки: Катерина Пташка, Олександра Родіонова

Контент-менеджерка: Катерина Юзефик

Студія звукозапису «Гур-гури».

Проєкт «Хоробрі міста, що чинять опір» створений за допомогою експертів з кожного міста та регіону, перелік яких ми публікуємо разом з кожним новим відео.

За матеріалами пресрелізу
Обговорити з іншими читачами:
Погода