Стартував загальноукраїнський флешмоб #ібудутьлюди

Творці історичної саги «І будуть люди» закликають користувачів соцмереж ділитися родинними спогадами та фотографіями

Коментарі 1140

У соціальних мережах розпочався флешмоб #ібудутьлюди. Його започаткувала творча група 12-серійного фільму «І будуть люди» (виробництво студії FILM.UA за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України), створеного за романом Анатолія Дімарова. Дія стрічки відбувається на Полтавщині на початку ХХ століття. У буремних подіях, що суцільно змінили звичний уклад життя – Перша світова війна, революція, розкуркулення, Голодомор – кожен герой історії обирає свій шлях та захищає свою правду.

Ініціатори флешмобу закликають українців ділитися фотографіями та історіями про своїх рідних – дідів і прадідів, багато з яких пройшли через ті ж випробування та зустрічали такі ж виклики долі. У публікаціях обов’язково має бути хештег #ібудутьлюди.

Цим флешмобом творці хочуть нагадати, що історія України починається з кожного з нас: з сімейних розповідей про життя бабусь і дідусів, їхніх спогадів, старих фотографій. Саме через родинні історії ми дізнаємося про важливі поворотні події в історії України, намагаємося їх собі уявити та зрозуміти, чому люди обирали той чи інший шлях.

Раніше в серпні на сторінках «І будуть люди» та телеканалу СТБ вийшла серія з 9 відеороликів «Наша Історія», присвячених проєкту. В них актори – виконавці головних ролей спочатку від своїх персонажів, а далі – від себе міркують про найголовніше: родину, батьківщину, історію, вірність, любов, дружбу, віру… Вони ставлять питання та порівнюють події сторічної давнини із сьогоденням. Саме це й пропонується учасникам флешмобу – подивитися на історію своїх предків як на частину історії України.

Подивитися всі ролики «Нашої Історії» можна за посиланням.

За матеріалами прес-релізу

Обговорити з іншими читачами:
Погода